Днями державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет військової допомоги для України вартістю 325 мільйонів доларів. До нового пакета входять критично важливі для української сторони засоби протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські постріли та інше обладнання
Своєю чергою Велика Британія у вівторок оголосила про новий пакет військової допомоги Україні вартістю 92 мільйони фунтів стерлінгів.
У межах пакету військової допомоги Сили оборони України отримають радари для захисту від невибіркових російських ударів, а також значну кількість боєприпасів.
Зверну увагу, що США вже ухвалили безпрецедентне рішення про збільшення випуску снарядів калібру 155 мм.
Наразі йдеться про 250 тис. Для розуміння: ВПК російської федерації здатний випускати не більше, ніж 125 тис., тобто вдвічі більше, ніж випускають тільки Сполучені Штати. Це без урахування можливостей ВПК країн НАТО на європейському континенті. Найближчим часом таке поняття, як коефіцієнт співвідношення в моменті засобів ураження, який був, на жаль, на користь Російської Федерації, буде якщо не вирівняний, то зменшений до нормального стану.
російська федерація за добу випускає по позиціях Збройних сил України 15−20 тис. снарядів. Збройні сили України можуть відповісти 6−7 тис. снарядів.
Але не запрацювала на повну потужність програма про передачу Збройним силам України 1 млн снарядів. Плюс на засіданнях «Рамштайн» було ухвалено рішення про розконсервацію снарядів радянського калібру 152 мм. Уже розконсервовано заводи в Польщі, Чехії та Румунії. Плюс болгарський ВПК активно допомагає. І головне, Південна Корея заявила про можливість передачі Сполученим Штатам 500 тис. снарядів.
Зазначу, що за 2022 рік Південна Корея передала США 100 тис. снарядів.
Після заяви південнокорейської сторони про можливість подібної операції не випадково проходять позапланові навчання Тихоокеанського флоту російської федерації, які закінчуються відставкою командувача Тихоокеанського флоту.
Наразі йдеться не тільки про передачу 500 тис. снарядів, а й про збільшення частки Південної Кореї на ринку озброєнь. Причому йдеться про контракти на суму понад 20 млрд. Південна Корея, завдяки зусиллям російської федерації, виходить на четверту позицію на ринку озброєнь.
Нагадаю, Євросоюз погодив закупівлю мільйона боєприпасів для Збройних сил України. Боєприпаси мають бути поставлені протягом року. На це виділяється 2 млрд євро.
Тим часом Польща та Україна підписали меморандуми про співпрацю у відновленні України та угоду про співпрацю у спільному виробництві 125-мм танкових боєприпасів.
Крім того, міністр оборони Словаччини Ярослав Надь повідомив, що його країна планує збільшити виробництво боєприпасів та артилерійських снарядів, найбільш потрібних для України.
Наприкінці березня єврокомісар Тьєррі Бретон заявив, що країни Європейського Союзу повинні якнайшвидше надати Україні боєприпаси зі своїх складів. Передусім це стосується калібру 155 мм.