У Верховній Раді України зареєстрували новий законопроект, в основі якого – зобов’язати заробітчан щорічно сплачувати гроші до Фонду добробуту українських мігрантів, який пропонують відкрити в Україні.
Замість того, щоб створити в Україні нові робочі місця з гідними умовами праці та її оплати для заохочення громадян працювати у своїй країні а не закордоном, у Верховній Раді України запропонували створити міністерство у справах трудових емігрантів та запровадити обов’язкові внески до спеціального “Фонду добробуту”. Законопроект передбачає створення нового міністерства, яке буде реалізовувати державну політику щодо зовнішньої трудової міграції. Також цей документ, у разі ухвалення, зобов’яже тих, хто виїжджає за кордон працювати, робити щорічні внески до “Фонду добробуту українських мігрантів”, розмір яких встановить сам фонд. Відповідний законопроект № 10153 зареєстрували народні депутати на чолі із представником БПП кумою Президента Оксаною Білозір.
За даними нового законопроекту, гроші, які “збиратимуть” з українських заробітчан йтимуть, щоб:
- покривати витрати на транспортування до України хворих;
- оплачувати повернення до держави тіл померлих;
- виплачувати компенсацію у разі втрати роботи;
- надавати одноразову допомогу мігрантам або їх родинам у разі складних життєвих обставин;
- фінансувати та організовувати повернення мігрантів до України у форс-мажорних-ситуаціях (стихійне лихо, військовий конфлікт тощо);
- надавати кредити на отримання освіти;
- кредитувати мігрантів та їх родини для вирішення житлового питання;
- надавати кредити для започаткування чи розвитку власного бізнесу.
За законопроектом, Фонд добробуту українських мігрантів – загальнодержавний спеціалізований фонд, фінансування якого здійснюватиметься за рахунок членських внесків при працевлаштуванні на роботу за кордоном. Кошти фонду пропонують не включати до держбюджету. Управління Фонду складатиметься з 11 осіб: 5 представників уряду, 5 – від громадських об’єднань трудових мігрантів і один представник президента України.