10 народних депутатів від партії “Голос” – рівно половина фракції у Верховній Раді – вимагають перевиборів керівництва партії. Про це йдеться в заяві, опублікованій депутаткою “Голосу” Соломією Бобровською у Facebook.
“Ми вимагаємо проведення з’їзду та провести нові вибори керівництва партії“, – зазначила пані Бобровська.
Депутати у заяві звинуватили керівників партії і фракції Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони використовують “Голос” для “самопіару та підігрування влади”.
“Ми засуджуємо ведення керівництвом партії та фракції підкилимних переговорів про входження до коаліції з партією влади“, – йдеться у заяві.
Підписали заяву депутати Соломія Бобровська, Наталія Піпа, Галина Васильченко, Ольга Стефанишина, Юлія Клименко, Олександра Устінова, Андрій Шараськін, Володимир Цабаль, Ярослав Юрчишин, Роман Лозинський.
Внутрішній конфлікт у “Голосі” став публічним. Скандал виник, коли група депутатів від фракції “Голос” звинуватила партійне керівництво у тому, що воно начебто неправомірно покарало їх за голосування в сесійній залі та ще й погрожує вигнати непокірних з партії.
У бік керівників партії та фракції “Голос” посипалися звинувачення в узурпації влади, співпраці з владою за спиною в однопартійців, нецільовому використанні коштів та навіть купівлі “ботів” у мережі.
Окремі нардепи кажуть, що вимагатимуть відставки чинних керманичів “Голосу”.
У заяві 10 народних депутатів стверджують, що керівництво партії веде “підкилимні перемовини” про коаліцію зі “Слугою народу”.
“Ми не бачимо себе в коаліції з політичною силою, що покриває Татарова та Степанова, призначає Шкарлета, кидає за ґрати політв’язнів, провалила вакцинацію та вірить у мирні наміри Росії. Така коаліція неприпустима“, – йдеться у заяві.
Депутати також висловили “розчарування” відмовою керівництва партії підписати постанову про звільнення генпрокурорки Ірини Венедіктової, та зареєстрованим керівництвом партії законопроєктом №5253, який, на їхню думку, обмежить можливості Національного агентства з запобігання корупції.
Депутати також стверджують, що партійне керівництво монополізувало фінансові ресурси та ухвалює одноосібні рішення щодо їх витрати.
Ну, а в кулуарах давно говорять, що “чого ще можна було очікувати від мертвонародженого сателіту партії Порошенка, де на роль ідейних лідерів пропонують, як не Вакарчука, то Притулу?..“