Уряд планує зупинити до 31 грудня 2021 року дію постанови Кабміну від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».
Про це повідомляється на на сайті Федерації профспілок.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, дію постанови буде відтерміновано ще на один рік «у зв’язку з відсутністю неінфляційних джерел фінансування».
Проектом постанови пропонується вилучити пункт про те, що з 1 січня 2021 року найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становить 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з проектом держбюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становитиме 2393 гривень.
Нагадаємо, до проєкту держбюджету-2021 закладено збільшення витрат на освіту на 34 млрд гривень. Загальний бюджет освіти становитиме 173,8 млрд гривень.
Раніше ж виконувач обов’язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, передає пресслужба МОН, повідомив, що в Україні протягом 2021 року зарплати педагогів збільшаться майже на третину:
«Доходи вчителів вже зросли з 1 вересня на 5,8%. У зв’язку з підвищенням заробітної плати з 1 січня доходи збільшаться ще на 20%, з 1 липня – ще на 8%. Тобто протягом 2021 року зарплати педагогів порівняно із серпнем 2020 року збільшаться майже на 30%», – розповів Шкарлет.
При цьому він констатував, що зарплати педагогів залишаються низькими.
«Зарплата вчителів і не тільки вчителів, а й педагогів дошкільної, шкільної, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти, майстрів виробничого навчання, наукових працівників у частині формування доходів освітян системно, за 29 років, так і не змінилася. Хоча були певні зрушення в питаннях деяких надбавок та доплат», – додав Шкарлет.
Нагадаємо, до проєкту держбюджету-2021 закладено збільшення витрат на освіту на 34 млрд гривень. Загальний бюджет освіти становитиме 173,8 млрд гривень.
Також раніше повідомлялося, що МОЗ на 2021 рік запланував підвищення зарплат лікарям.