В Україні вступив в силу закон, який зобов’яже жителів країни платити особливий податок за гостей-іноземців.
Із 1 січня 2019 року в Україні вступив в силу закон №2628-VIII про внесення змін до Податкового кодексу про поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.
Як відомо, зміни торкнулися не тільки механізмів підвищення акцизних зборів, а й впровадження сплати так званого туристичного збору.
До цього року туристичний збір сплачували туристи, які зупинялися в готелях і готелях, а ставка була на рівні 1% від загальної вартості проживання. Однак, тепер правила змінилися і збір доведеться платити не тільки хостелам / готелям, але і звичайним людям, до яких приїхали гості з інших країн.
Фахівці припускають, що при в’їзді в Україну іноземців змусять вказувати адресу проживання та прізвище запрошуючої сторони. І вже конкретна людина змушена буде сплатити податок за своїх гостей після їх від’їзду. Відстежити знайомих, які подорожують всередині країни, практично неможливо, тому платити туристичний збір за їх перебування, швидше за все, не доведеться.
Але головне нововведення стосується розміру самого туристичного збору. Для українських туристів його максимальний розмір складе 0,5%, а для іноземних гостей – до 5% від мінімальної заробітної плати за кожен день проживання. З 1 січня розмір “мінімалки” становить 4173 грн на місяць, тому максимальна ставка для наших співвітчизників буде 20,86 грн, а ось іноземцям доведеться платити 208,6 грн на добу.
Розмір ставки встановлює кожне місто окремо, тому місцеві адміністрації поки думають над розміром збору. На відміну від попередніх років платити туристичний збір треба буде не після виїзду туриста, як це відбувалося раніше, а під час його приїзду.