Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України”, який, як кажуть українці, уже давно “там засидівся і, навіть, встиг там “зажирітися””, так, що тієї “жирової доларової “прослойки” іншим вистачило б на десятки поколінь вперед. І ця новина претендувала б стати національним святом під час наступаючого Великодня, якщо б не нинішнє прізвище його наступника (та ім’я його… матері). Водночас Верховна з Рада, узяла та й погодила Германа Галущенка на посаду міністра енергетики України… Та, біс із ними, але сьогодні заяву про звільнення з посади Постійного представника Кабміну у Верховній Раді України за власним бажанням написав Василь Мокан… Що коїться – Весняне загострення, чи чорти у пеклі казяться перед Великоднем, допоки плебс паски пече?..
Якось так про це повідомив Урядовий портал, а також самі винуватці подій на своїх офіційних сторінках…
***
Щодо Кобалєва, зазначається, що 28 квітня уряд провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК “Нафтогаз України”.
“Під час засідання розглянуто звіт про діяльність державної компанії НАК “Нафтогаз України” у 2020 році. Чистий консолідований збиток групи компаній “Нафтогаз” у 2020 році становив 19 млрд грн. При цьому у затвердженому Кабінетом Міністрів фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку.
“Про “звільнення” дізнався з новин. Коментувати не можу. ПС Жодних заяв не писав”, – написав Коболєв у Facebook.
На запитання журналістів про причини відставки Коболєв відповів: “Це мета. На 26.04.21 на рахунках Групи еквівалент 57,2 млрд грн, в тому числі:
- 17 млрд грн
- 1,2 млрд дол
- 0,2 млрд євро
Не завантажені кредитні ліміти по групі: 6,6 млрд грн”.
“Відповідно, з 28 квітня 2021 року припиняються повноваження незалежних членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, представників держави у наглядовій раді НАК “Нафтогаз України”, а також голови правління Коболєва Андрія Володимировича.
За результатами засідання загальних зборів акціонерів НАК “Нафтогаз України” нинішніх незалежних членів Наглядової ради НАК та представників держави у Наглядовій раді було переобрано в такому самому складі. Водночас, оголошено конкурсний відбір кандидатів на зайняття посад чотирьох незалежних членів Наглядової ради акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”. Відповідно, незалежні члени та представники держави у Наглядовій раді компанії продовжать здійснювати свої повноваження до обрання та визначення нових представників”, – заявили в уряді.
***
Тимчасовим виконувачем обов’язків міністра енергетики призначили заступника міністра енергетики Бойка Юрія Миколайовича (один день).
***
“Також прийнято рішення про обрання та призначення з 29 квітня 2021 року Вітренка Юрія Юрійовича головою правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія Нафтогаз України”. Юрій Вітренко має багаторічний успішний досвід у сфері енергетики та у 2018 році обіймав посаду виконавчого директора НАК “Нафтогаз України”.
Перед новим керівником компанії поставлено завдання щодо системного збільшення видобутку українського газу, а також сприяння у формуванні повноцінного та справедливого ринку газу в Україні”, – заявили в Кабміні.
І сьогодні, 29 квітня, коли Вітренко вступив у повноваження, Верховна Рада підтримала кандидатуру Германа Галущенка, який досі обіймав посаду віцепрезидента НАЕК “Енергоатом”, на посаду міністра енергетики України – він став першим постійним міністром за понад рік роботи уряду Дениса Шмигаля.
“За” проголосували 305 нардепів.
***
І на сам кінець, сьогодні, 29 квітня, написав заяву про звільнення з посади Постійного представника Кабміну у Верховній Раді України за власним бажанням Василь Мокан:
“З Прем‘єр-міністром такий крок взаємно погоджений. Вдячний йому та всьому складу уряду за насичені 13,5 місяців роботи. Хто стане наступником на посаді – рішення за Кабміном. Сподіваюся на подальшу конструктивну співпрацю законодавчої та виконавчої гілок влади“, – прокоментував Мокан свою заяву.
НАГАДАЄМО:
У березні 2020 року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради “Нафтогазу” продовжити повноваження голови правління компанії Андрія Коболєва на 4 роки. Група Нафтогаз за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень внаслідок низького попиту та цін на газ, у 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.За підсумками 2020 року НАК “Нафтогаз України” отримав 36,93 мільярда гривень сукупного збитку порівняно з 9,9 млрд грн сукупного доходу за 2019 рік – про це йдеться у фінансовій звітності “Нафтогазу”. Документ є у розпорядженні журналістів. Голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв відмовився прокоментувати інформацію про збитки групи в 36,93 млрд гривень “до офіційного оприлюднення звітності”. НАК “Нафтогаз України” в січні-червні 2020 року одержав чистий збиток у розмірі 11,541 мільярда гривень.
Кабмін призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління “Нафтогазу”. Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України”. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав два розпорядження про скликання 29 квітня позачергового пленарного засідання парламенту, зокрема розглянуть призначення міністра енергетики.
Також Комітет з питань енергетики та ЖКП підтримав кандидатуру Германа Галущенка на посаду міністра енергетики за подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав два розпорядження про скликання 29 квітня позачергового пленарного засідання парламенту, зокрема розглянуть призначення міністра енергетики.