Полеміка

Половиною світового багатства володіє 1% населення

Рівень нерівності в усьому світі зростає. Зараз половина світового багатства перебуває в руках усього 1% населення, згідно з даними, представленими у новому звіті.

Кількість представників середнього класу знизилася за рахунок дуже багатих, згідно з новим звітом Credit Suisse, в якому зазначається, що вперше за весь час представників середнього класу більше в Китаї (109 млн), ніж у США (92 млн).

“Добробут середнього класу зростає більш повільними темпами, ніж добробут тих, хто належить до класу багатих,” – заявив Тиджан Тіам, виконавчий директор Credit Suisse.

“Це свідчить про зміну докризової тенденції, в рамках якої частка статків середнього класу залишалася порівняно стабільною з плином часу.”

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У звіті йдеться, що 50% населення світу мають всього $3210. Якщо у вас $68 800 – то ви входите в число топ-10%, а найбагатші, що становлять усього 1% населення, мають понад $759 900.

У звіті багатство визначається як вартість активів, включаючи нерухоме майно та інвестиції у фондовий ринок, проте виключаються борги.

Близько 3,4 млрд людей – понад 70% дорослого населення світу – мають активи вартістю менше $10 000. А ще 1 млрд – або п’ята частина населення – мають активи вартістю від $10 000 до $100 000.

Решта 383 млн осіб, або 8% населення – мають майно вартістю понад $100 000. У це число входять близько 34 млн доларових мільйонерів. Близько 123 800 осіб мають статки понад $50 млн, а майже 45 000 мають понад $100 млн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Великобританія займає третє місце за числом цих «супер-багатіїв». Ось як вказано у звіті: “Рівень нерівності продовжує зростати з 2008 року, при цьому верхівка найбагатшого населення в даний момент володіє 50,4% всіх світових багатств”.

На початку 2015 року аналітики Oxfam попереджали про те, що 1% світового населення буде належати більше багатства, ніж залишилися 99% населення, до кінця наступного року.

Марк Голдрінг, виконавчий директор Oxfam GB, заявив: “Фактично це вже сталося рік тому – всього через кілька тижнів після того, як світові лідери дійшли згоди скоротити рівень нерівності. Це говорить про те, що світові лідери мають якомога швидше вирішити цю проблему».

“Це говорить про те, що зростання нерівності вийшло з-під контролю. Чи дійсно ми готові жити в світі, в якому 1% населення володіють половиною всього багатства, а найбіднішій половині населення належить лише 1%?”

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У звіті Credit Suisse робиться висновок про те, що загальний обсяг світового багатства знизився на $12,4 трлн у 2015 році до $250 трлн – це перше зниження після фінансової кризи 2008 року. Це стало результатом зміцнення долара – саме цю валюту Credit Suisse використовує у своїх обчисленнях.

Ці оцінки зроблені за даними на кінець червня 2015 року, коли ціни на китайські акції знизилися на 20%. Звіт був опублікований в кінці вересня, до цього часу фондовий ринок Китаю знизився ще на 25%.

Рік тому Великобританія була єдиною країною в G7, в якій рівень нерівності зріс в цьому столітті. У звіті цього року автори пишуть:

“У Великобританії рівень нерівності зріс з 2000 року, оскільки розрив в обсязі багатства на душу населення між нижнім сегментом і рештою населення суттєво зріс”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Великобританія займає четверте місце за середнім рівнем багатства – $126 500 на душу населення, що на 13% нижче, ніж у минулому році.

У дослідженні Credit Suisse підраховано, що у Великобританії в даний момент проживає 2,4 млн доларових мільйонерів, що на 68 000 більше, ніж у минулому році. У США кількість мільйонерів зросла на 903 000 і становить понад 15 млн.

Великобританія – одна з трьох країн, крім США і Китаю, в якій було зафіксовано зростання добробуту домогосподарств в 2014 році.
У Німеччині рівень добробуту також зріс: кількість населення зі статками, що перевищують $50 млн, зросла на 400 і склала 5400.

Таким чином, Великобританія займає третє місце після США (61 300) і Китаю (9 600).

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Звіт сконцентрований на даних по середньому класу. У звіті зазначається, що 14% дорослого населення по всьому світу належить до середнього класу, активи яких оцінюються в $50 000-$500 000.

Однак Маркус Стіерлі з Дослідницького інституту Credit Suisse заявив: “Починаючи з 2008 року зростання добробуту не дозволило середньому класу зростати у відповідності з темпами зростання населення у світі, що розвивається. Більше того, розподіл багатства перемістився на користь тих, хто належить до населення з найбільш високим рівнем добробуту. Ці два фактори призвели до зниження частки багатства середнього класу”.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version