Влада Республіки Польща порушила законодавство Європейського союзу (ЄС), посилено вирубуючи Біловезьку пущу. Таке рішення у вівторок оголосив Суд ЄС. Рішення суду винесла Велика палата суду з 15 осіб і воно завершує суперечку з Європейською комісією, що тривала з 2016 року.
Суд визнав, що Польща не виконала зобов’язань, які накладає директива ЄС щодо охорони природних місць існування, дикої флори та фауни, а також «пташина директива». Вони встановлюють визначення заповідника «Біловезька пуща» та обсяг території, що підлягає спеціальній охороні. Також суд визнав недостатнім аргумент польської влади що вирубка була необхідна через збільшення популяції жука-короїда.
Рішення суду не тягне за собою жодних фінансових санкцій, оскільки уряд вивів з Пущі тяжке обладнання для вирубки. Однак, якщо Польща продовжуватиме вирубку, Єврокомісія може вимагати застосування фінансових санкцій.
Нагадаємо, що 20 листопада 2017 року Суд ЄС виніс постанову про припинення вирубки дерев у Біловезькій пущі за винятком ситуацій загрози безпеці. За порушення заборони, країні загрожував штраф у розмірі 100 тисяч євро щодня.
Після такого рішення суду ЄС багато українських екологів та зелених запитують, а що тоді робити з Україною та її політиками за знищення карпатських та поліських лісів?