ВІЙНА

Польща разом з Україною готова оголосити “газову війну” росії…

Україна і Польща планують створити східноєвропейський газовий хаб для забезпечення регіону газом з альтернативних, тобто не російських, джерел.

Про це повідомило Міністерство енергетики України.

У відомстві вважають, що українські підземні сховища та польські газові LNG-термінали можуть створити нову бізнес-модель замість російського газового транзиту.

У березні 2024 року країни підписали меморандум про співпрацю, який передбачає покращення взаємодії між газовими ринками, встановлення гарантованих потужностей на міждержавних з’єднаннях, усунення бар’єрів для транскордонної торгівлі та можливість використання українських газосховищ для посилення енергетичної безпеки регіону.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Україна вже офіційно звернулася з пропозицією підписати документи для початку розвитку міждержавних точок «входу-виходу» газотранспортної системи на кордоні з Польщею, а також для збільшення встановленої потужності.

«Наші прогнози чіткі. Ми очікуємо запровадження довгострокових і середньострокових процедур укладення контрактів у бізнес-механізмі, подібному до бізнес-моделей у США. Це допоможе Україні та Польщі зберігати стільки газу, скільки потрібно для всієї Східної Європи», – сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник.

«У цьому конкретному випадку ця дерегульована та фізично розвинена пропускна спроможність між нашими урядами допоможе перенаправити ту частину природного газу, яка раніше постачалася росіянами», – сказав він.

Перший стаціонарний LNG-термінал Польщі у Свіноуйсьце експлуатується з 2016 року. Його потужність 6,2 млрд куб. м, за постачання відповідає газова компанія PGNiG з групи Orlen.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У 2027-2028 роках у Польщі планують запустити також плавучий LNG-термінал із потужністю 6,1 млрд куб. м.

Рані заступник держсекретаря США Джеффрі Паєтт заявив, що Штати сподіваються, що закінчення контракту на транзит газу росії через Україну стане потужним кроком до завершення епохи залежності Європи від російських енергоресурсів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 16 грудня провів розмову зі словацьким колегою Робертом Фіцо. Він іще раз сказав, що Україна не продовжуватиме транзит російського газу після завершення чинного контракту, але не відмовляється від обговорення транзиту газу неросійського походження.

Раніше Україна і Євросоюз пропонували Азербайджану постачати газ до ЄС через росію та Україну територію після припинення контракту з «Газпромом» у кінці 2024 року. Азербайджан ніби погодився, але ще потрібна була згода рф на допуск Баку до її трубопроводів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version