У МОЗ попередили українців про нові карантинні обмеження.
Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час онлайн-брифінгу.
«Спільними зусиллями з економістами та науковими установами ми впровадили адаптивний карантин, щоб подивитися і спокійно вийти з першої хвилі карантину, розробити чіткий план і розуміння того, як нам впроваджувати протиепідемічні заходи, якщо у нас буде поява другої хвилі захворювання, без введення загальнонаціонального карантину», – додав Ляшко.
Тим часом в МОЗ вже передумали відкривати кафе, ресторани і басейни в 7 областях, адже кількість інфікованих на 100 000 населення перевищує норму.
Доведеться потерпіти Києву і наступним областям:
• Чернівецької
• Волинської
• Житомирської
• Львівській
• Рівненської
• Донецькій
• Луганській
Епідеміологічна ситуація в Україні ускладнюється кілька днів поспіль. Так, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, в нашій країні вже кілька днів поспіль фіксується високий рівень приросту числа нових інфікованих коронавірусів. Актуальну обстановку урядовці обговорили на традиційній нараді з президентом Зеленським.
Представники влади зазначили, що, якщо так триватиме і далі, ослаблення карантину стане причиною серйозного погіршення епідеміологічної ситуації в країні.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що владі необхідно посилити заходи з профілактичної роботи з населенням, зокрема – нагадати громадянам про неприпустимість безтурботного ставлення до засобів захисту і рекомендаціями МОЗ, таким як фізичне дистанціювання і дезінфекція поверхонь і рук.
За словами президента, складно знайти баланс між поверненням до нормального життя і безпекою. Так, каже глава держави, сьогодні хтось не бачить необхідності в носінні маски, а завтра – зростає число захворілих.
Згідно з інформацією станом на минулу п’ятницю, 5 червня, в Україні 25 964 випадки інфікування COVID-19, приріст за добу – 553 випадки (вчора приріст склав 588 випадків), при цьому, 11372 людини одужали, з початку епідемії в Україні 762 летальні випадки.