На тлі масштабної аварії у Керченській протоці Сполучені Штати Америки повинні зміцнити свої позиції у морському перевезенні. Адже росія може використати свій тіньовий флот для стратегічних цілей у військових конфліктах.
Про це пише Politico.
Як зазначили у видання, з моменту вторгнення росії в Україну у 2022 році тіньовий флот рф значно розрісся. Наразі він складається із суден, які працюють поза офіційним світом судноплавства. Саме тому “тіньовий флот” становить ризик для легально працюючих суден, прибережних держав і морського середовища.
Водночас він становить додаткову загрозу для членів НАТО. Як пише Politico, росія може використовувати цей величезний флот для стратегічних морських перевезень.
Зазначається, що судна з “тіньового флоту” не мають належного страхування цивільної відповідальності та плавають під прапорами Габону та інших країн з мінімальним або нульовим морським досвідом. До введення граничних цін та інших санкцій тіньовий флот складався з кількох сотень суден, що перевозили санкційні товари до Ірану, Венесуели та Північної Кореї і з них. Але Росія стала надзвичайно залежною від тіньового флоту, і тому багато офіційно працюючих судновласників раптом зацікавилися продажем старих суден росіянам.
Хоча тіньові судна за визначенням важко ідентифікувати, за оцінками, зараз цей флот становить 17% світового нафтового танкерного флоту. Це свідчить про те, що власники понад 1000 торгових суден стали на бік росії. Ці власники та судна цілком можуть допомагати Кремлю й іншими способами. Зокрема, Кремль міг би використовувати ці судна для стратегічних морських перевезень.
У виданні нагадали, що стратегічні морські перевезення є одним з видів військової діяльності, який відбувається далеко від очей громадськості. Зокрема, комерційні судна перевозять необхідне для армії спорядження – від танків до пального. І якщо росія вирішить розв’язати новий військовий конфлікт, то може скористатися тіньовим флотом.
Нагадаємо, що 15 грудня біля Керченського протоки затонули два російські танкери. Також під час шторму 15 грудня в Ялтинській бухті почав тонути плавучий кран.
Розлив нафтопродуктів у Керченській протоці після того, як там затонули два російські танкери, загрожує новою екологічною катастрофою.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…