Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак назвав п’ять пунктів української Формули миру, які мають розглянути на четвертій зустрічі радників із національної безпеки та дипломатичних радників лідерів держав у Давосі.
Про це Андрій Єрмак написав у Телеграмі.
Серед учасників цієї зустрічі зазначені 81 країна та міжнародна організація. На попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66 учасників.
Своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 – Південної Америки, 3 – Північної Америки, 2 – Океанії.
«Хорошим знаком є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включаються в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства», – підкреслив Єрмак.
«Сьогодні у Давосі ми говоримо про світовий порядок і справедливість», – сказав Єрмак.
Крім того, Єрмак висловив вдячність за прийом цього заходу Швейцарії, яка нещодавно приєдналась до консультацій на рівні радників, але одразу включилась в роботу.
«Під час відкриття зустрічі радників я розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів росією українських міст, про жертви атак серед мирних громадян та руйнування цивільної інфраструктури», – зазначив керівник ОП.
Він наголосив, що просте припинення вогню не стане кінцем російської агресії в Україні, а лише дасть агресору паузу для накопичення сил.
«Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремось», – заявив Єрмак.
Протягом двох років повномасштабної війни українські Сили оборони повернули понад 50% захоплених росією територій та, маючи скромні власні морські сили, знищили п’яту частину потенціалу Чорноморського флоту рф й убезпечили Чорне море, розповів Єрмак.
«Якщо не відновити міжнародне право і територіальну цілісність України, то будь-який агресор деінде у світі зможе завтра відхопити шмат будь-якої країни та провести там фейкові вибори. Мир, якого прагне Україна, має гарантувати їй виживання, цілісність, суверенітет і можливість розвитку. Має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили цілісну структуру досягнення такого миру. Її елементи тісно пов’язані між собою. І це єдиний шлях», – заявив керівник Офісу Президента.
«Сьогоднішня четверта зустріч радників у Давосі є логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, де були розглянуті перші п’ять пунктів української Формули миру, а саме: ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення ув’язнених і депортованих, зокрема дітей, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Ще п’ять маємо опрацювати тут. Серед них: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та повторення війни, підтвердження закінчення війни», – зауважив Єрмак.
Як і на Мальті, кожен із цих пунктів буде презентований країнами, які є співлідерами відповідних треків Формули, повідомив він.
Учасники мають визначитись щодо подальших дій, зокрема, узгодити формат проведення Глобального саміту миру. Тепер потрібна платформа, яка зафіксує конкретні частини нашого комплексного плану.
«Щоб рухатись далі, потрібно домовитись щодо формату проведення Установчого саміту миру. Сподіваюсь, ми зуміємо знайти прийнятний варіант. Це дозволить приступити до розробки детальних дорожніх карт для кожного з пунктів Формули. Країни-лідери відповідних напрямів Формули могли б прийняти тематичні конференції, щоб фіналізувати алгоритми їх реалізації», – зазначив він.
Єрмак висловив вдячність засновнику Всесвітнього економічного форуму Клаусу Швабу, президенту ВЕФ Берге Бренду та міністру закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісу за підтримку.
Сьогодні в межах четвертої зустрічі радників у Давосі також відбудуться спеціальні дві сесії в розвиток презентованих на Мальті пунктів Формули миру щодо продовольчої безпеки та гуманітарних аспектів війни, додав він.
Президент України Володимир Зеленський виступить зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі.
У Давосі 14 січня відбудеться четверта зустріч радників глав держав щодо обговорення української Формули світу. За попередніми даними, на зустрічі буде близько 80 делегацій з різних країн світу.
16 січня президент України Володимир Зеленський виступить зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.