Серед лідерів інших країн, українці найбільш позитивно ставляться до президента Білорусі Олександра Лукашенка: 66% позитивно і лише 15% – негативно.
Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного з 29 жовтня по 4 листопада 2019 року.
До канцлера Німеччини Ангели Меркель позитивно ставляться 60% опитаних, а негативно – 17%.
До президента Польщі Анджея Дуди позитивно ставляться 48%, негативно – 9%. 18% – не знають такого політика, 27% – не визначилися з відповіддю.
До президента Франції Еммануеля Макрона позитивно ставляться 39%, негативно – 17%, не знають такого – 15%, вагалися з оцінкою – 29%.
До прем’єр-міністру Канади Джастіна Трюдо позитивно ставляться 38%, негативно – 6%, не знають його – 30%, не змогли оцінити – 30%.
До прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона позитивно ставляться 33%, негативно – 11%, не знають такого політика – 27%, не змогли відповісти – 30%.
До президента США Дональда Трампа позитивно ставляться 30%, негативно – 42%, вагалися з оцінкою – 25%.
До президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана позитивно ставляться 28%, негативно – 20%, не знають такого політика – 22%, не змогли оцінити – 30%.
Найгірше українці ставляться до президента Росії Володимира Путіна: 71% – негативно, лише 17% – позитивно і ще 12% не змогли висловити свою думку.
Таким чином, на Півдні і Сході дещо краще ставляться до таких світових лідерів як Лукашенко, Ердоган, і особливо Путін, а на Заході – до Дуди, Трюдо, Трампа.
У віковому розрізі Лукашенко користується помітно більшим рівнем підтримки серед найстарших. Однак такі політики як Макрон, Джонсон і Трамп мають більше своїх прихильників серед представників молодших вікових груп.
У майнових категоріях поміж найменш забезпечених помітно більше прихильників Лукашенка і Путіна, серед заможних – Дуди, Макрона, Трюдо, Джонсона і Трампа.
Нещодавно Лукашенко передали на затвердження проект програми дій з інтеграції країни із Росією. Водночас у Кремлі визнали, що Лукашенко поки не погодився на економічне об’єднання з РФ.