У парламенті Венесуели, який знаходиться в опозиції до Ніколаса Мадуро, заявили про спробу вивезення останнім до Російської Федерації близько 20 тонн золота.
Про це повідомила прес-служба парламенту в своєму Twitter-акаунті.
Зокрема, в парламенті вимагають пояснень від Центрального банку країни щодо цієї інформації.
“Ми отримали інформацію від чиновників Центрального банку Венесуели: з Москви прибув літак, на якому збиралися вивезти не менше 20 тонн золота, і ми вимагаємо від Центрального банку Венесуели подробиць про те, що відбувається. Це не золото Калікст Ортеги (глави Центробанку – ред. ), а золото венесуельського народу“, – йдеться в повідомленні.
Як пише агентство Bloomberg, загальна вартість золота становить близько 840 мільйонів доларів. Крім того, це близько 20 відсотків запасів цього металу в Венесуелі.
Що стосується видобутку золота, то активна геологорозвідувальна діяльність в країні різко впала після приходу до влади в 1999 році Уго Чавеса і націоналізації ліцензій і активів на розробку родовищ іноземними компаніями. У той час як видобуток золота з 1999 по 2005 рік зросла на 76%, з 2006 до 2011 року таке зростання становило лише 3%.
В останній доповіді Всесвітньої ради з видобутку золота йдеться, що видобуток в Венесуелі падає з 2011 року, коли в країні було видобуто 25,5 тонни. Велика частина золота добувається в регіоні Арко Мінеро дель Оріноко, який охоплює 70 тис. квадратних миль від Колумбії до Гайани.
Уряд Мадуро стверджує, що в цьому районі зосереджено до 8 000 тонн золота, що зробить його одним з найбільших родовищ у світі. У 2017 році в цьому регіоні було видобуто 8,5 тонни.
У разі зміни режиму влади будь-яке золото, що залишилося в розпорядженні центрального банку, матиме важливе значення, оскільки воно може бути використано в якості забезпечення по кредитах, які знадобляться країні для відновлення своєї економіки, заявив Орен Барак, керуючий директор по фіксованим доходах в AGP.
Варто відзначити, що минулої середи, 23 січня, лідер опозиції і глава Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і приніс присягу перед тисячами прихильників опозиції.
Він зважився на це на тлі масових акцій протесту в ряді міст країни проти глави держави Ніколаса Мадуро.
Виступаючи перед учасниками багатотисячного мітингу в Каракасі, Гуайдо заявив, що бере на себе президентські обов’язки, щоб “домогтися закінчення узурпації влади, сформувати перехідний уряд і провести чесні вибори“.
Згодом президент США Дональд Трамп випустив заяву, в якому офіційно визнав Гуайдо як в.о. глави держави. Трамп назвав Мадуро нелегітимним президентом і заявив, що парламент країни – це єдина легітимна гілка влади в країні.
У відповідь Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини з США. Він дав американським дипломатам 72 години.
Варто відзначити, що крім США, Гуайдо визнали законним президентом сім південноамериканських країн (Бразилія, Колумбія, Чилі, Перу, Еквадор, Аргентина і Парагвай). Підтримку також висловила Канада.
У той же час Китай, Туреччина, Росія, Мексика, Болівія і Куба висловили підтримку Мадуро.
За даними ЦВК Венесуели, Ніколас Мадуро виграв президентські вибори в травні 2018 року, набравши близько 70% голосів. Тепер наступні шість років – до 2025 року, він буде займати пост президента. Це його другий президентський термін.
24 січня Україна підтримала оголосившого себе президентом голову Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо.
Раніше в Європейському союзі виступили на підтримку Національних зборів Венесуели і закликали до вільних виборів в цій країні відповідно до конституційного порядку.
6 січня повідомлялося, що контрольовані опозицією Національні збори Венесуели оголосили нелегітимним другий президентський термін Ніколаса Мадуро, закликавши військових підтримати їх зусилля по “відновленню демократії”.
