Онлайн-піратство залишається серйозною проблемою в Росії, незважаючи на міжнародні зобов’язання.
Росія знову потрапила в список країн, в яких активно порушуються права інтелектуальну власність. На перших місцях у так званому “списку 301” Росія опинилася разом з Китаєм, Індією, Індонезією, Таїландом, В’єтнамом і Чилі, пише видання “Ведомости”.
У документі, складеному Торгпредством США та Міжнародним альянсом інтелектуальної власності (IIPA), зазначається, що онлайн-піратство залишається серйозною проблемою в Росії, незважаючи на зобов’язання захищати права авторів і правовласників, прийняте цією країною при вступі до СОТ.
Торгпредство США знову включило в свій список соціальну мережу “В контакті”, назвавши її найбільшим розповсюджувачем піратської музики, фільмів і серіалів. “В контакті”, яка на 100% належить Mail.ru Group, фігурує в цьому списку з 2012 року. “В контакті” спеціально створена для того, щоб користувачі могли завантажити в неї контент.
“В контакті” видаляє піратський контент на вимогу правовласників, зазначають автори документа. Але цього недостатньо для боротьби з піратством, вважають вони. У соціальній мережі “Однокласники” теж є сервіс неліцензійної музики, йдеться в документі.
Також в “список 301” американська влада включила ряд великих торрент-трекерів, таких як rutracker.org, rutor.org, torrent-games.net, rapidator.net та ін