Дві третини “білих комірців” хотіли би працювати на фрілансі. Більшість розглядають віддалену роботу як можливість додаткового заробітку. І лише п’ята частина зважилися б перейти на віддалену роботу повністю.
Про це свідчать результати дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Менше п’ятої частини офісних співробітників оцінили переваги віддаленої роботи і розглядають можливість повністю перейти на фріланс.
Поряд з цим практично кожен другий готовий працювати фрілансером з метою отримання додаткового заробітку.
Лідерами з надання послуг на біржі фрілансу є IT-фахівці. Вони добре затребувані на міжнародному ринку, оскільки якісно виконують свою роботу і готові працювати за менші гроші, ніж їхні колеги з країн Західної Європи та США.
Тих, хто хотів би працювати на фрілансі, найбільше приваблюють гнучкий графік роботи, можливість поєднувати кілька проектів і впливати на свій дохід, управляти часом і самостійно контролювати робочий процес, а також працювати на “віддаленці”. Про це заявили більше половини опитаних.
Значно рідше респонденти згадували про можливість працювати “під настрій” і мінімізувати неприємне спілкування.
Майже третина вважають, що з переходом на фріланс з’являється більше вільного часу, і тільки п’ята частина згодні з твердженням, що підвищується продуктивність праці.
Головними стримуючими факторами в переході на фріланс є непостійний заробіток і відсутність гарантії оплати праці.
Також “білих комірців” зупиняє відсутність можливостей побудувати кар’єру і переймати досвід колег в рамках живого спілкування.
Рідше респонденти згадують про низький рівень оплати праці та відсутність можливостей професійного зростання.
А ось про складнощі комунікації з замовником, недостатню самомотивацію і самоконтроль згадала лише сьома частина опитаних.