Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Суд прокремлівських Нідерландів “скіфське золото” України поки залишив за Росією

Апеляційний суд Амстердама попросив додаткову інформацію щодо суперечки України і окупаційної адміністрації музеїв анексованого Росією Криму за так зване “скіфське золото”, а остаточне рішення може винести через 6-9 місяців.12vistav

Сторони представили свої думки з поясненнями і думками експертів, але Апеляційному суду, тим не менш, необхідна додаткова інформація“, – йдеться в повідомленні суду.

Сторонам надається два місяці для надання запитуваної інформації. Потім суд розгляне справу далі. Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців“, – вирішив суд.
Виставка “Крим. Золотий острів в Чорному морі” в музеї Алларда Пірсона була сформована з колекцій чотирьох кримських і одного київського музею. Після анексії півострова в 2014 році Росія висунула претензії на експонати з Криму. Позивачами виступили кримські музеї, підконтрольні окупаційній адміністрації.

Зараз на території Королівства Нідерланди знаходиться понад 565 предметів Музейного фонду України. В основному це археологічні знахідки. Страхова вартість колекції – 10 мільйонів євро.

У грудні 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на “скіфське золото”, в Інтерпол направили документи для оголошення арештованого майна в міжнародний розшук.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Тоді ж Окружний адміністративний суд Амстердама прийняв рішення, що експонати кримських музеїв з колекції “Крим. Золотий острів в Чорному морі” необхідно повернути в Україну. 11 березня 2019 року розпочалися слухання справи щодо повернення в Україну “скіфського золота” в Апеляційному суді Амстердама.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності