Події

Такого у Лємбергу не було й за цісаря

1 грудня, у Львові ввели в дію аварійні графіки вимкнень електроенергії. Через це у тих районах міста, де споживання електроенергії перевищувало норму, світло хаотично вимикали. І навіть на деяких великих перехрестях вимикали світлофори.

У зв’язку з дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України 1 грудня 2014 року о 09.10 за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Західної енергосистеми ДП НЕК «Укренерго» введено в дію графіки аварійних вимкнень у місті Львові та області з 1 по 4 чергу сумарною потужністю 64 МВт. Станом на 10.46 введено в дію наступну, 5 чергу графіку аварійних вимкнень, до 77 МВт. Ми вирішили з’ясувати, що це повідомлення «Львівобленерго» означає для львів’ян.

Графіки аварійних вим­кнень – це 8 черг, кожна з яких має певну квоту потужності. Це відключення, які приводять енергосистему в баланс, повідомляє керівник відділу корпоративних зв’язків ПАТ «Львівобленерго» Галина Єлісеєнко.
«Це не є графіки з години по годину у певних вулицях і районах. Це певна квота потужності електроенергії, на яку обмежується споживання. Нам дали 773 МВт споживання електроенергії на Львівщині, і ми зобов’язані ввести наших споживачів у цю квоту», – пояснила вона.

Натомість депутат Львівської міськради, член депутатської комісії із питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку Юрій Кужелюк розповів, що такі графіки запроваджені не тільки у Львові, через перевантаження у певних регіонах також починають вимикати світло.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Є нестача електроенергії, а зараз похолоднішало, тож люди увімкнули обігрівачі. Де є перевантаження, там світло і вимикається. Стабільні графіки запровадити неможливо, бо це не вода, що можна накопичити електроенергію, є перевантаження і все. Коли встановлена потужність перевищується, автоматика спрацьовує», – прокоментував він.
На його думку, через похолодання ситуація буде тільки загострюватися, якщо питання з електроенергією не вирішиться на державному рівні.

«Потрібно закупити достатньо вугілля, щоб працювали всі ТЕС. Є проблеми з генерацією енергії в містах Донбасу. В державі є лінії електромереж, які з’єднуються в єдину енергетичну систему. Через бойові дії в достатньо великому регіоні ці мережі порушилися. Уберегтися від аварійних відключень наразі ніяк не можливо. Єдина порада львів’янам – купити стабілізатор живлення, щоб не пошкодилася техніка», – зазначив Юрій Кужелюк.

Нагадаємо, через відімкнення електроенергії сьогодні, 1 грудня, у Львові не кількох перехрестях не працювали світлофори. Зокрема, були знеструмлені світлофорні об’єкти на перехрестях Хмельницького – Ковельська, Липинського – Промислова та Липинського – Торф’яна.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version