На Урядовому порталі опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 р. № 845 «Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році».
Документом підвищено тарифи на лікування мультирезистентного туберкульозу та онкологічних захворювань у дітей.
Ось як це прокоментували на брифінгу НСЗУ:
Тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей підвищено у 4,7 рази. Це дозволить надавати якіснішу допомогу дітям із цими захворюваннями, зокрема забезпечити маленьких пацієнтів найбільш сучасними лікарськими засобами для подолання недуги.
Тариф на лікування мультирезистентного, тобто стійкого до лікування, туберкульозу підвищено на 40%. Вилікувати мультирезистентний туберкульоз важче і дорожче, ніж туберкульоз, чутливий до антибіотиків. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, частка пацієнтів із мультирезистентною формою туберкульозу в Україні становить близько 20% усіх хворих на туберкульоз — це майже 6 тис. осіб. Підвищення тарифу дозволить забезпечити їх лікування.
Підвищене фінансування медичні заклади, що надають послуги з лікування цих захворювань, отримають вже з 1 вересня 2020 р. Найближчим часом НСЗУ почне приймати заявки на укладання додаткових договорів з цими закладами на фінансування за підвищеними тарифами.
Наступного року у лікуванні пацієнтів із онкозахворюваннями і туберкульозом НСЗУ пропонує запровадити низку змін, зокрема:
- Підвищити тарифи на послуги з діагностики та лікування онкозахворювань та застосовувати до них коефіцієнти: підвищувальні — для лікування дітей та понижувальні — при проведенні променевої терапії не на лінійному прискорювачі, а на застарілому обладнанні.
- Виділити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів із гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах.
- Запровадити новий пакет медичних послуг для лікування туберкульозу на рівні первинної медичної допомоги. Заклади первинки зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз. Як тільки пацієнт перестане виділяти бактерію туберкульозу (що буде підтверджено лабораторно), він матиме змогу лікуватися не в лікарні, а амбулаторно під наглядом свого сімейного лікаря. Завдання сімейного лікаря — контролювати прийом пацієнтом протитуберкульозних препаратів та результативність лікування.
- Підвищити тариф на медичні послуги з лікування туберкульозу принаймні до 33 тис. грн на рік. До тарифу застосовуватимуться коригувальні коефіцієнти за форму та локалізацію туберкульозу.