Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Трюдо-Кастро змінив ровесник Трампа, – поєдинок двох дідів-бізнесменів обіцяє бути кумедним…

Марк Карні, колишній голова центробанків Канади та Великої Британії, склав присягу як новий прем’єр-міністр Канади. Він замінив Джастіна Трюдо-Кастро, який оголосив про свою відставку в січні, але залишався на посаді до обрання нового лідера Ліберальної партії.

59-річний Карні став 24-м главою уряду країни і тепер має вирішити низку складних викликів, серед яких торговельна війна зі США, загроза анексії та майбутні федеральні вибори.

Криза у відносинах між Канадою та США загострилася після того, як президент Дональд Трамп запровадив 25-відсоткові мита на канадську сталь і алюміній. Також він пригрозив масштабними тарифами на всі товари з Канади, починаючи з 2 квітня.

У своїх заявах Трамп навіть натякнув на можливість анексії Канади, назвавши кордон між двома країнами «вигаданою лінією». Ці дії викликали хвилю націоналізму серед канадців і підвищили рейтинги Ліберальної партії, яка раніше прогнозувала «історичну поразку» на виборах.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Марк Карні вже заявив про готовність до переговорів із Трампом за умови, що той продемонструє «повагу до канадського суверенітету». Новий прем’єр прагне досягти «більш комплексного підходу» у торговельних відносинах із США.

Попри те, що Карні не має політичного досвіду, його вважають одним із найвпливовіших економістів світу. Раніше він очолював Банк Канади під час фінансової кризи 2008 року, а згодом керував Банком Англії, допомагаючи країні подолати наслідки Brexit.

Очікується, що найближчими днями або тижнями Карні оголосить дату проведення загальних виборів. Хоча Ліберальна партія перебувала у складному становищі через втрату популярності, агресивна політика Трампа дала їй шанс зміцнити свої позиції.

Опитування громадської думки свідчать про зростання підтримки партії на тлі сплеску патріотичних настроїв серед населення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Колишній прем’єр Канади Жан Кретьєн висловив упевненість у здатності Карні впоратися з викликами.

«Він має міжнародний авторитет і великий досвід», – зазначив Кретьєн.

Водночас він попередив: «Чарівного рішення не існує. Ситуація є ненормальною через непередбачуваність дій президента США». За його словами, поведінка Трампа створює проблеми не лише для Канади, а й для всього світу.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп знову запропонувавКанаді стати 51-м штатом США. Лише таким чином він бачить варіант врегулювання питання з митами на канадські товари. А поки що оголосив про посилення митного режиму з сусідньою країною.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також ми вже повідомляли, що Дональд Трамп у прямому ефірі заявив, що Канада та інші країни обібрали США до нитки, але тепер це припиниться й Америка буде дуже сильною,.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

Кількість переглядів: 4662 , Переглянуто сьогодні 1

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності