Прикарпатця мобілізували на військову службу, попри чинне бронювання.
У рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду, оприлюдненому у судовому реєстрі 25 грудня 2024 року, зазначається, що до суду звернувся працівник «Львівської залізниці» (підрозділ «Івано-Франківська дирекція залізничних перевезень»).
У липні 2024 року його мобілізували на військову службу, попри наявність бронювання. Чоловік вважав це незаконним і подав позов до суду з вимогою скасувати мобілізацію.
Позивач — прикарпатець, повідомив, що працює на залізниці понад десять років і був заброньований від призову на час мобілізації. Утім, у мобільному додатку «Резерв+» не відображалась інформація про термін дії його бронювання. Через це він звернувся до ТЦК для підтвердження свого статусу.
За словами чоловіка, працівники ТЦК незаконно мобілізували його, ігноруючи чинне бронювання.
Представник ТЦК у відзиві на позовну заяву пояснив, що під час мобілізації відстрочка позивача закінчилася, а в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів не було вказано, що чоловік є працівником залізниці.
У ТЦК також стверджували, що позивач не виконав обов’язок повідомити про свої актуальні персональні дані.
Суддя Наталія Біньковська, розглянувши докази та аргументи сторін, встановила, що на момент мобілізації позивач мав чинну відстрочку. Згідно з наказом Мінекономіки, відстрочка, яка діяла до травня 2024 року, була автоматично продовжена до червня, а потім до вересня 2024 року.
Суд наголосив, що працівники ТЦК повинні були перевірити право на відстрочку перед мобілізацією. Втім, на думку суду, ТЦК не надало доказів проведення належної перевірки документів позивача.
Рішенням суду позов залізничника було задоволено — мобілізацію визнали протиправною, а наказ про призов скасували. Військову частину зобов’язали звільнити чоловіка з військової служби.
Рішення ще може бути оскаржене