Полеміка

У Харкові люди повалили пам’ятник вбивці сотень тисяч українців – маршалу Жукову

У Харкові учасники низки партій і громадських організацій у неділю, 2 червня, повалили погруддя маршала СРСР Георгія Жукова, що стояло неподалік Палацу спорту. Про це пишуть в соцмережах і публікують відео з фото.

Учасники рухів “Національний корпус”, Фрайкор, “Правий сектор”, “Антикорупційний блок учасників АТО” та інших влаштували “коридор ганьби” для людей, що йдуть у Палац спорту на з’їзд партії “Довіряй справам” (т. з. “партії мерів” за участю міських голів Харкова та Одеси Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова). Активісти кричали учасникам з’їзду “Ганьба”, “Кернес, відпусти кріпаків”, “сепари” тощо. Деякі з активістів бризкали фарбою з балончиків на делегатів з’їзду та розлили червону фарбу, що, як пояснили учасники акції, символічно показує, що на тих, хто проходить на з’їзд, – кров.

Через деякий час частина людей попрямувала до погруддя Жукову, що стояло за кілька сотень метрів від Палацу спорту. За ними пішли правоохоронці, що забезпечують правопорядок у районі Палацу спорту. Вони спробували перешкодити знесенню пам’ятника, але їм це не вдалося. На постамент, де раніше стояло погруддя, активісти встановили державний прапор України.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИСадовий не хоче чути вимоги українців – прибрати зі Львова прах диверсанта М. Кузнєцова

На думку громадської організації “Євромайдан”, з’їзд партії є спробою реваншу колишніх членів Партії регіонів, і місце для його проведення обрано не випадково, адже 22 лютого 2014 року саме у Палаці спорту в Харкові проходив “антимайданівський” з’їзд депутатів усіх рівнів південно-східних областей та Криму.

Нагадаємо, що напередодні форсування Дніпра Червоною армією, коли на засіданні штабу армії вирішувалося питання, у що одягнути і чим озброїти 300 тисяч мобілізованих примусово зібраних новобранців зі щойно “звільнених” українських територій, як їх хоч трохи підготувати, навчити заряджати гвинтівку, майбутній «маршал Перемоги» Георгій Жуков заявив: «Как во что? В чем пришли, в том и воевать будут! Автоматическим оружием этих людей не вооружать! У них же за спиной заградотряды! Дай им 300 тысяч автоматов — и от заградотрядов ничего не останется. Они всех перекосят и чкурнут к немцам. Трехлинейку им образца 1891 года!». Тоді заступник командувача Першим Українським фронтом по тилу генерал Кулешов повідомив, що на складах є в наявності тільки 100 тисяч трьохлінійок (це на 300 тисяч новобранців, – ред.), а генерал Костянтин Рокоссовський запропонував відправити в Москву кур’єра, щоб описати в Ставці Верховного головнокомандувача ситуацію і попросити допомогти з озброєнням і формою. І тут Жуков не витримав і заявив: «Зачем мы, друзья, здесь головы морочим. Нах… обмундировывать и вооружать этих хохлов? Все они предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше придется в Сибирь после войны ссылать». У відповідь Рокоссовський сказав, що «це – геноцид», і дав вказівку повідомити про подібні плани в Генштаб. Однак Ватутін перехопив цю ініціативу, заявивши, що «не хоче псувати відносини з Жуковим через цю молоді».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version