У Києві борці з організованою злочинністю розплутали масштабну квартирну аферу учасників організованої злочинної групи, які завдали збитків місцевому бюджету на суму понад 2,5 мільйона гривень.
Житлова проблема в Києві була і залишається вкрай гострою. Держава постійно вводить різні програми, однак отримати довгоочікувані квадратні метри вдається лише незначному відсотку людей.
Найстрашніше, що в число таких «щасливчиків» нерідко встигають «влізти» недобросовісні люди, які не мають прав на поліпшення житлових умов. Саме таку недобросовісну схему отримання житла розплутали працівники столичного УБОЗ, повідомляє прес-служба ГУБОЗ МВС України.
Працівники спецпідрозділу викрили угруповання, учасники якого впродовж кількох років за підробленими документами отримували квартири на пільгових умовах.
Зловмисники підшукували людей, охочих придбати житло, і обіцяли їм допомогти отримати квартиру в Києві в рамках соціальної програми. Будівництво нерухомості фінансувалося на 50, 40 або 30% за рахунок спеціального фонду міського бюджету, а решта коштів повинні були платити особи, які перебувають на квартирному обліку. Звичайно, без корумпованих зв‘язків у різних інстанціях не обійшлося.
За «гонорар» від 7 до 25 тис. доларів США зловмисники брали на себе весь процес оформлення нерухомості.
В першу чергу вони вимагали у громадян формально «відкоригувати» свою біографію і соціальний статус, почавши з заміни паспортів. Люди нібито втрачали документ і отримували новий, після цього їх реєстрували в одному зі столичних гуртожитків, про що зазначалося вже в новому паспорті. Далі їх ставили на квартирний облік, заповнюючи від імені останніх всі необхідні документи, про що було відомо посадовим особам відділу обліку та розподілу житлової площі.
Для того щоб прискорити весь процес, зловмисники підробляли документи, які надавали право їхнім «клієнтам» позачергового або першочергового забезпечення житлом. Наприклад, це могли бути медичні документи, що підтверджують важку хворобу людини (рак чи туберкульоз). Таким чином, люди за короткий період часу отримували квартири, не маючи на це жодних законних підстав. Майже всі отримані квартири відразу продавалися, що також підтверджує факт обізнаності учасників афер про певний авантюризм у таких процедурах.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів оперативники УБОЗ встановили причетність групи до скоєння шахрайських операцій з 36 столичними квартирами.
Закінчено досудове розслідування та направлено до суду кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2,3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
В даний час відносно фігурантів справи залежно від ролі кожного обрані різні запобіжного заходу — від особистого зобов’язання до утримання під вартою.