Події

Українців хочуть змустили платити 24 гривні податку за квадратний метр житла

Крім того, податком буде обкладатися комерційна нерухомість.

Запропонована Кабміном податкова реформа передбачає скасування пільг для податку на нерухомість і розширення фіскальної бази за рахунок комерційних об’єктів.

Як зазначає УНІАН, уряд пропонує надати право місцевим органам влади встановлювати граничний розмір ставки податку на нерухомість у розмірі не більше 2% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. Виходячи з розміру “мінімалки” в 1218 грн, максимальна ставка податку буде становити 24,36 грн/кв. м.

Отже, впровадження податку обійдеться власнику квартири площею 70 кв. приблизно 1,7 тисячі гривень податку на рік, а за будинок в 100 квадратів доведеться заплатити 2,4 тис. грн.

У той же час, в урядовому варіанті податкової реформи передбачається ряд винятків: не буде обкладатися податком державна і комунальна нерухомість, гуртожитки, об’єкти, які розташовані в зонах відчуження або відселення, житлові будівлі, що належать громадянам, які належать до вразливих верствнаселення (багатодітні та малозабезпечені сім’ї, сім’ї з дітьми-інвалідами або самотні матері і т.д.), будівлі дитячих будинків сімейного типу та гаражі площею до 30 кв. м (за умови, що вони не належать юридичним особам), а також садові або дачні будинки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зазначимо, що відповідно до нинішньої редакції Податкового кодексу, об’єктом оподаткування нерухомого майна є квартири і будинки, площа яких перевищує 120 м кв та 250 кв. м, відповідно. Приміщення, які мають меншу площу, є предметом податкової пільги.

Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинки понад 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для загальної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м, 2,7% – понад 740 кв. м.

При цьому на даний момент податок нараховується на кількість метрів, що перевищує становлене законом значення, але об’єктів комерційної нерухомості податок поки не стосується.

Нагадаємо, відповідний законопроект Кабмін “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” №5079, був зареєстрований в парламенті 15 вересня. Крім податкових нововведень в сфері нерухомості пропонує продовжити дію військового збору і збільшити ставку збору з операцій купівлі валюти.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За матеріалами: УНІАН

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version