Все частіше “незалежні” українські ЗМІ підіймають тему членства ФРН в НАТО часів совка, коли НДР залишалася під москвою. І, мабуть, це не випадково?..
Близько 70% згодні вступити до НАТО за прикладом Німеччини, західна частина якої вступила до Альянсу на 40 років раніше за східну.
Про це свідчать результати опитування, здійсненого на замовлення Центру «Нова Європа».
У респондентів питали, чи підтримують вони ідею поступового вступу до НАТО за так званою моделлю Західної Німеччини, яка стала членом НАТО у 1955 році.
Східні території комуністичної Німецької демократичної республіки приєдналися до Альянсу вже після возз’єднання країни та руйнування «залізної завіси», тобто майже на 40 років пізніше.
Українці підтримали таку ідею для України, висловившись за те, щоб гарантії статті 5 договору про НАТО спочатку не поширювалися на території, які лишаються під окупацією росії.
Водночас у Центрі «Нова Європа» наголошують, що західна модель для України має відмінність, адже запрошення до НАТО має одразу поширюватися на всі міжнародно визнані кордони України.
Опитування проводили в період від 15 листопада по 27 листопада 2024 року серед 1000 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% із ймовірністю 0,95%.
Нагадаємо, це ж опитування показало, що українці приблизно в рівній мірі вважають найкращими гарантіями безпеки для держави розробку ядерної зброї (31,3%) та поступовий вступ до НАТО (29,3%).
Раніше опитування показало, що третина (32%) українців віком від 16 до 35 років хотіли би виїхати проживати за кордон якби мали таку можливість. Натомість 45% – не хотіли би.
А у вересні-жовтні 2024 року 27% респондентів заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби (щодня або не щодня). Порівнянні з груднем 2023 року кількість курців зменшилася на 30%, але різниця дуже близька до статистичної похибки.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…