Події

Україна повністю зупинила експорт електроенергії в Білорусь

Через дефіцит вугілля та газу Україні доводиться скорочувати поставки електроенергії в європейські країни.

Україна з 1 жовтня зупинила експорт електроенергії в Білорусь. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

За його словами, це пов’язано з дефіцитом електроенергії для внутрішніх потреб країни.

“Ми повністю зупинили експорт у Білорусь. Ми не можемо на сьогодні зупинити експорт в Молдову у зв’язку з тим, що це викличе проблеми з енергопостачанням Одеської області. Оскільки лінія, по якій відбувається експорт в Молдову, проходить через Одеський регіон”, – додав міністр.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За словами Продана, два блоку з “Бурштинського енергоострова”, з якого здійснюється експорт електроенергії в Європу, вже розгорнуті і виробляють електроенергію для внутрішніх потреб України.

“Там два блоку ми перевели на роботу на Україну, але ламати повністю Бурштинський острів ми зараз не будемо. Ми зменшили експорт в європейські країни”, – сказав Продан.

Нагадаємо, Україна за 8 місяців 2014 року порівняно з аналогічним періодом 2013 р. скоротила експорт електроенергії на 4,1% (або 274,9 млн квт.год) – до 6 млрд 418,8 млн квт.год.

Варто відзначити, що понад 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решта – шляхом спалювання газу і вугілля – виробляють ТЕС (у серпні скоротили виробництво електроенергії на 33%). Брак газу і зупинка 80% шахт викликали дефіцит енергоносіїв і, як наслідок, нестачу електроенергії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Через брак енергогенеруючих потужностей, в Україні з вересня змушені були ввести аварійні відключення електроенергії.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version