У цьому році в Україні встановлений своєрідний антирекорд: число випускників шкіл в країні досягло історичного мінімуму.
Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За її словами, в 2018 році Міносвіти зафіксувало найменшу кількість випускників шкіл в історії країни. Міністр зазначила, що це помітно вплинуло на роботу вузів.
За її словами, всього в цьому році 59,2% абітурієнтів (майже 35 тисяч чоловік) отримали рекомендації на бюджет за першим пріоритетом і ще 16,4% (9,6 тисячі) – по другому пріоритету.
Гриневич також повідомила, що за результатами вступних іспитів цього року до вищих навчальних закладів були зараховані понад 2,1 тисячі випускників, і ще 45 – за результатами співбесіди.
У міністерстві також надали дані про розподіл державного замовлення по регіонах країни. Так, повідомляється, що на київські вузи виділено 27,7% замовлення, на вузи Харківської області – 12,5%, Львівської – 11,2%, Дніпропетровської – 6,2%, а Одеської – 5,1%.
До цього стало відомо, що з нового навчального року в Україні змінять систему оцінювання учнів початкових класів. Про це розповіла радник міністра освіти і науки Іванна Коберник. Так, з вересня Міністерство освіти і науки України планує скасувати шкільні табелі для початкової школи.
Тепер оцінювання дітей буде залежати від того, який прогрес продемонстрував учень під час навчання.
«Нова українська школа визнає цінність кожної дитини: це зазначено і в стандартах, і в законі. Кожна дитина розвивається у своєму темпі. Хтось швидко читає, бо він швидко думає і говорить, а хтось читає повільно, адже повільно говорить, але у нього хороша пам’ять і аналітичний склад розуму. Саме таку інформацію повинні отримувати батьки», – зазначила радник.
Тепер же табель в українських школах повинен замінити новий документ – «свідоцтво досягнень». Однак стандартна система оцінювання залишиться в старших класах.