Події

Українські вчені знайшли технічне рішення для заміщення антрациту на газове вугілля

Можливість використання українського газового вугілля на ТЕС дуже обмежена. Таку точку зору у коментарі УНН висловив директор інституту Промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

За його словами, необхідність мати розроблені технологічні регламенти під кожен вид вугілля, що може спалюватися на теплових електростанціях в Україні назріла вже давно.

“Україна зараз фактично відрізана від покладів антрацитів, до яких пристосовані наші ТЕС. Але ми маємо великі поклади газового вугілля (марки Г). Для спалення такого вугілля потрібна часткова заміна обладнання ТЕС, що потребує коштів та тривалих сроків впровадження. Але Інститутом газу НАНУ було запропоновано технічне рішення для заміщення антрациту на газове вугілля без реконструкції котла. Для цього необхідно розробити та впровадити технологічні регламенти щодо цього вугілля. Таке технічне рішення відновило б незалежність теплової енергетики від іноземного постачання вугілля та зменшило би вартість палива”, — зазначив Олександр Сігал.

Науковець також підкреслив, що додатковою перевагою було би покращення маневреності енергоблоків та можливість за рахунок ступеневого спалювання зменшити викиди токсичних оксидів азоту в повітря.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Але, Міненерговугілля як і самі теплоелектростанції не можуть знайти кошти на виконання цих не дуже коштовних, але науково складних робіт”, — зауважив науковець.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України повідомила, що має докази того, що вугілля придбане у ПАР, було низької якості та навіть, могло спричинити аварію на ТЕС. Як виявилось температура горіння вугілля придбаного в ПАР інша, ніж у того, яке видобувається на українських шахтах.

vkurse.ua

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version