У Верховній Раді готуються прийняти законопроект №4456, який, фактично, узаконить платні послуги у медицині. Причому, як кажуть у профільному комітеті, у нього дуже великі шанси бути прийнятим.Згідно із законопроектом, безкоштовною залишиться лише екстрена та первинна медична допомога (послуги швидкої та обслуговування в поліклініці), а вторинна і третинна (лікування в лікарнях і наукових інститутах) офіційно стане платним, залежно від можливостей бюджету.
«Сьогодні бюджет покриває лише 40% потреб медицини, інші 60% оплачують громадяни. Ми чесно скажемо людям: бюджет може покрити абсолютно чіткий перелік процедур, а інші послуги будуть платні. А не так, як зараз, що платно все — і ліжко, і бинти. Наступним кроком буде введення страховки, яка покриє ці платні послуги», — говорить нардеп, екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій.
Перелік платних послуг щорічно буде визначати Кабмін, виходячи з можливостей бюджету.
«Розцінки будуть єдиними у всіх медустановах. Вони будуть нижчі, ніж в приватних клініках. Наприклад, якщо процедура МРТ там коштує 1000 грн, то в держлікарнях буде 500. У пацієнтів буде вибір, це змусить клініки знизити ціни», — додав Олег Мусій.
У Раді кажуть — якщо це закон приймуть, на його впровадження знадобиться 1,5-2 роки — швидше Мінекономіки і МОЗ не встигнуть узгодити перелік усіх послуг. внесків, але і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.