Український уряд планує відмовитися від кредитів Міжнародного валютного фонду до 2023 року. Також Україна розраховує отримати рейтинг інвестиційного рівня.
«Ми віримо, що у нас буде можливість до 2023 року – вже у 2022-му сказати, що нуль кредитів від МВФ в бюджет. Тобто ми маємо можливість за рахунок детінізації, за рахунок збільшення доходів, за рахунок підвищення ефективності витрат, за рахунок підвищення наших кредитних рейтингів», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі «Свободи слова».
Міністр підкреслив, що Україна розраховує отримати рейтинг інвестиційного класу.
«Так, дійсно Moody’s (міжнародне рейтингове агентство, – ред.) дійсно підвищило нам рейтинг. Можливо, це не той рейтинг, на який ми розраховували. Ми хочемо бачити рейтинг інвестиційного класу. Але для цього потрібно щось робити і ми знаємо, що робити», – зазначив він.
Нагадаємо, 21 травня МВФ і влада України досягли угоди про нову 18-місячну програму співпраці Stand By на суму 5 млрд доларів.
10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки.
Перший транш МВФ має скласти 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше). Кошти підуть на подолання наслідків коронакризи в Україні.
11 червня МВФ оприлюднив текст Меморандуму з Україною про співпрацю у рамках 18-ти місячної програми Stand-by в 2020 – 2021 роках. У документі вказані зобов’язання, які взяла на себе Україна для успішного проходження переглядів і отримання наступних траншів. Зокрема, Меморандум передбачає входження ЄБРР в капітал державного «Ощадбанку».