За прогнозами вчених, у першій половині листопада Україна вийде на плато захворювань на коронавірусну інфекцію. У зв’язку із загальним погіршенням епідеміологічної ситуації більшість регіонів опинилися в «червоній» зоні карантину, що тягне за собою посилення обмежувальних заходів для населення.
Крім цього, у листопаді набудуть чинності оновлені правила дорожнього руху. А невакцинованих співробітників окремих професій почнуть усувати від роботи. Що чекає на українців у листопаді – розповідаємо детально у спецтемі.
Станом на сьогодні, 1 листопада, більшість областей України перебувають у «червоній» зоні карантину. Це Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька та Чернігівська області.
Загальним правилом «червоної» зони залишається дотримання маскового режиму та соціальної дистанції, а також заборона на роботу цілого ряду закладів: непродовольчих магазинів, ринків, готелів, інших громадських установ. Робота ресторанів та кафе дозволяється тільки на виніс та за адресною доставкою.
Навчальні заклади, крім дитячих садків та 1-4 класів середніх шкіл, переходять на дистанційний режим або закриваються на карантин. Якщо у персоналу будь-яких громадських установ щеплено 100% працівників, такі локації можуть працювати.
З 21 жовтня діють спеціальні правила перевезень між регіонами «червоної» зони: усі пасажири (крім неповнолітніх) зобов’язані мати на руках або сертифікат про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест.
До «помаранчевої» зони належать Вінницька, Волинська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Черкаська та Чернівецька області. У «жовтій» зоні залишилося лише два регіони – Закарпатська та Кіровоградська області.
Постановою Кабміну №1096 затверджено перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації від коронавірусу. До цього списку увійшли співробітники центральних та територіальних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій та їх структурних підрозділів, а також персонал навчальних закладів. З 8 листопада таких співробітників почнуть усувати від роботи у разі відсутності у них документів про вакцинацію.
Київ з 1 листопада заходить у «червону» зону та посилює протиепідемічні заходи. Скористатися громадським транспортом у столиці можна буде лише за наявності сертифікату про вакцинацію або ПЛР-тесту на коронавірус з негативним результатом. Останній діє 72 години. При цьому кількість пасажирів не повинна перевищувати кількості сидячих місць у салоні автотранспорту.
Аналогічні вимоги стосуються відвідувань ТРЦ, адміністративних установ, ресторанів та кафе, ринків, масових заходів та інших громадських місць. Непродовольчі магазини та торгові точки, ТРЦ та ринки, театри, музеї, кінотеатри, спортзали та басейни, а також заклади громадського харчування можуть працювати у «червоній» зоні тільки за умови 100% вакцинації свого персоналу або наявності у співробітників негативних ПЛР-тестів.
У «червоній» зоні можуть працювати без обмеження доступу відвідувачів аптеки, банки, АЗС та станції техобслуговування, точки ремонту побутової техніки, продовольчі магазини, пошта, хімчистка, перукарні та салони краси (за попереднім записом). Навчання у школах Києва з 1 листопада проходитиме дистанційно для всіх класів.
Працювати у звичайному режимі дозволено лише тим навчальним закладам та дитячим садкам, де 100% персоналу мають сертифікати про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест (допускається довідка про недавнє одужання від коронавірусу).
Нагадаємо, від сьогодні, 1 листопада, в Україні набудуть чинності нові правила дорожнього руху, включаючи нові знаки та розмітку на дорогах:
«З’являться нові дорожні знаки – житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту та його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для заряджання електромобілів, платна дорога та її закінчення, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші»