Глава МЗС Бельгії Аджа Лябіб на зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою визнала, що порушила закон під час візиту в Крим, та попросила вибачення.
У заяві МЗС України також йдеться, що Лябіб захищає статус Криму як невід’ємної частини України.
Зазначається, що Лябіб визнала, що незаконно потрапила до Криму у 2021 році як журналістка і режисерка-документалістка.
- Бельгійська допомога Україні, або чому їхнє пиво віддає Шольцем та лівером
- Бельгійці гонять українських біженців геть…
«Як режисерка документальних фільмів вона втілювала проєкт, що демонстрував, як росія використовувала культуру як силу та пропаганду, і як митці могли жити під утисками в такий складний історичний період. Вона щиро шкодує, що цей візит відбувся за таких обставин», — ідеться в заяві.
Лябіб особисто запевнила у своїй підтримці та готовності Бельгії сприяти поверненню миру та відбудові України.
«Міністр Кулеба привітав щиру відданість Бельгії територіальній цілісності України, а також внесок, який вона робить у це», — йдеться в заяві.
Переговори відбулись у Празі, де проходить неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС.
Нагадаємо, у липні тоді новопризначена очільниця МЗС Бельгії Аджа Лябіб написала листа Кулебі, де заявила про необхідність поважати територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Раніше колишня журналістка Аджа Лябіб стала міністеркою закордонних справ Бельгії 15 липня, замінивши на посаді Софі Вільмес. Однак ЗМІ звернули увагу, що в липні 2021 року вона відвідувала окупований Крим — про це свідчать дописи в соцмережах та коментарі Лябіб у медіа.
24 липня 2021 року вона опублікувала в Instagram повідомлення про приїзд до окупованого Криму. Тоді Лябіб приїздила на фестиваль «Глобальные ценности», організований Севастопольським академічним російським драматичним театром імені Луначарського. Пізніше в коментарях у медіа вона наголошувала, що фестиваль був головною метою поїздки до окупованого Криму.
Журналісти розпитували її про поїздку та статус півострова, спитавши, звідки вона повертається — з «України чи росії». Лябіб не дала чіткої відповіді, але сказала, що для того, «аби приземлитися в аеропорту Сімферополя, потрібна російська віза».