У 2014 році майбутні абітурієнти не показали не те що високого, а належного рівня знань з іноземних мов. Про це під час прес-конференції заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
За його словами, для успішного виконання тесту ЗНО з англійської мови, який складали більше 69 тисяч абітурієнтів, необхідно було отримати 56 тестових балів.
«56 балів отримали лише 87 осіб на всю Україну або 0,11 % від загальної кількості тих, хто складав цей тест», – повідомив директор УЦОЯО, зазначивши, що ці дані без урахування АР Крим, Донецької та Луганської областей.
«Це дуже і дуже мало. Причому за всіма психометричними показниками тест був нижче середнього рівня складності. Це не був складний тест», – наголосив Лікарчук.
За словами директора УЦОЯО, тест містив 1500 слів і його складність не можна порівнювати із міжнародними вимірами, такими як TOEFL та інші.
Також Ігор Лікарчук повідомив, що 11 тисяч або кожен сьомий учасник ЗНО з англійської не зміг відповісти на 10 завдань тесту. Майже 100 осіб не змогли відповісти на жодне питання тесту.
«Ще гірше ситуація з тією частиною, яку ми називаємо бланк «Б», де абітурієнт повинен був написати лист іноземною мовою. 25 % абітурієнтів, які складали тест з англійської мови взагалі нічого не написали. Лише 3 200 учасників із 69 тисяч учасників отримали 14 максимальних балів за виконання цього завдання», – сказав директор УЦОЯО.
«Уявіть собі, скільки у нас спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, шкіл з поглибленим вивченням, взагалі шкіл, де вивчається англійська мова і ось такий результат», – зазначив Лікарчук.
Він також повідомив, що жоден випускник сільської школи не отримав найвищий результат. За його словами, це свідчить про те, що сільська школа практично не продукує високого рівня знань з іноземних мов.
Також директор УЦОЯО зазначив, що результати ЗНО абітурієнтів з інших іноземних мов, зокрема, німецької, французької та іспанської мов є ще гіршими.
«Попереднє керівництво Міністерства освіти і науки багато говорило про реформи вивчення іноземних мов. Ввели вивчення іноземних мов з другого класу, другої іноземної з п’ятого класу. Реформ немає», – зазначив директор УЦОЯО.
«Ми не можемо забезпечити вивчення навіть однієї іноземної мови на належному рівні, а займаємось шапкозакиданням намагаючись забезпечити вивчення двох і трьох іноземних мов», – зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти, аналізуючи результати проведення тестування з іноземних мов, що показали випускники українських шкіл.
Джерело: Освіта.ua