На Харківщині Служба безпеки України викрила масштабну «схему для ухилянтів» в обласній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Внаслідок цього було анульовано 470 меддовідок про фейкову інвалідність чоловіків призивного віку. Підозру отримали 13 учасників оборудки, серед яких голова регіональної МСЕК і лікарі місцевих медзакладів.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
За даними слідства, за суми від 2 до 5 тисяч доларів підозрювані продавали фіктивні довідки про інвалідність ухилянтам, які планували оформити «бронь» та регулярно отримувати державні соцвиплати.
Крім скасування підроблених медвисновків Служба безпеки спільно з Пенсійним фондом зупинила виплату незаконно призначених пенсій, оформлених через оборудку. Завдяки оперативному реагуванню СБУ запобігла щомісячним державним збиткам у розмірі понад 2,4 млн грн.
На підставі нових зібраних доказів слідчі Служби безпеки додатково повідомили очільнику МСЕК та сімом його спільникам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ чч. 2, 3 ст. 255 (створення злочинної організації та керівництво такою організацією, вчинене службовою особою з використанням службового становища);
▪️ чч. 2, 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчинене злочинною організацією);
▪️ ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів злочинною організацією);
▪️ ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією).
Усі учасники злочинного угруповання наразі перебувають під вартою, та вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій ще п’ятьом фігурантам.
Раніше Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо голови Васильківської МСЕК Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи. Її звинувачують в одержанні грошей за безпідставне оформлення груп інвалідності.
Двом прокурорам та двом посадовцям медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) повідомили про підозру у шахрайстві та службовому підробленні у рамках розслідування неправомірного отримання груп інвалідності.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…