Якщо минулі роки левову частку грошових переказів з-за кордону здійснювали трудові мігранти, то у 2022 році тренди суттєво змінилися. Відтепер міжнародні перекази стали повсякденною грошовою звичкою українців через війну та, як наслідок, масовий переїзд за кордон.
За даними онлайн-сервісу міжнародних грошових переказів TransferGo, в першому півріччі 2022 в Україну було перераховано 270 мільйонів євро. Кількість переказів зросла на 53%, а приріст нових користувачів, що зареєструвалися в сервісі, збільшився на 88% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Загалом – кількість юзерів сервісу TransferGo у всьому світі вже досягла 4 мільйони клієнтів, серед яких майже 2 мільйони – це українці.
В компанії TransferGo працює понад 30 українців, тому ми маємо всі ресурси, щоб ідеально пристосувати сервіс до потреб українських користувачів. Нашою основною місією є допомогти працьовитим мігрантам надсилати гроші додому. Але цей рік нам показав, що TransferGo – це більше, ніж грошові перекази,
– говорить СЕО та співзасновник сервісу Даумантас Двілінскас.
За його словами, від початку війни в Україні TransferGo зробив можливими безкоштовні грошові перекази перевіреним благодійним організаціям, компанія долучилася до створення проєкту With Ukraine під патронатом Посольства України у Великій Британії. За допомогою сервісу у Варшаві було створено кабінет терапії дітей-біженців з особливими потребами, а також було реалізовано багато інших ініціатив, що надійшли від співробітників компанії.
Серед країн-лідерів, звідки користувачі сервісу TransferGo переказували гроші на українські картки, незмінно залишаються Польща, Чехія, Німеччина, Велика Британія та Литва. Країни, які показали тенденцію стрімкого росту кількості транзакцій на понад 100% у порівнянні з першим півріччям 2021: Чехія (255%), Словаччина (125%), Іспанія (200%), Австрія (877%), Нідерланди (190%), Швеція (136%), Фінляндія (148%), Бельгія (119%) та Туреччина (1500%).
Суттєво знизився розмір середньої суми переказу: якщо у 2021 він становив близько 200 євро, то у 2022 сума середнього переказу зменшилась до 145 євро. Користувачі сервісу стали переказувати меншими сумами, але частіше.
Нагадаємо, в жовтні 2021 НБУ зареєстрував міжнародну платіжну систему TransferGo, яка зможе забезпечити вигідні та швидкі перекази з України в Європу.
- TransferGo – один з перших міжнародних сервісів грошових переказів, який зупинив перекази в Росію після 24 лютого 2022 року та скасував комісію за миттєві перекази на українські картки та банківські рахунки.
- Заснований у 2012 році, TransferGo – один із найшвидших та найбезпечніших сервісів грошових переказів у Європі та перша загальноєвропейська компанія, яка може гарантувати, що гроші будуть доставлені одержувачу протягом 30 хвилин. На глобальній платформі відгуків користувачів Trustpilot компанія отримала оцінку “Відмінно” та отримала 96-відсотковий п’ятизірковий рейтинг.
- У вересні 2021 року TransferGo отримав нагороду “Cross border solution of the year” на конференції Global Payments Day 2021 у Києві.
- У жовтні 2021 міжнародна платіжна система TransferGo була зареєстрована в Національному Банку України.
- Наразі компанія обслуговує 4 мільйони користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі, Варшаві та штаб-квартирою у Лондоні.