Політика

Які країни ворожими до себе вважають українці, – опитування

Українці вважають ворожими лише дві країни – Російську Федерацію та Республіку Білорусь. Ставлення до останньої суттєво погіршилося лише останнім часом.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг.

Більшість опитаних (72%) вважають Росію ворожою країною і лише 12% – союзною. За останній рік кількість респондентів, що вважають Білорусь ворожою країною щодо України, зросла більш ніж удвічі (з 22 до 48%).

Дивує, що агенція чи українці забули про агресивно налаштовану до України проросійську Угорщину?

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Найбільшими союзниками України опитані вважають: Канаду (61%), Литву (59%), Польщу (67%) та Велику Британію (56%), а також США (61%) та Туреччину (52%).

Дещо менше вважають союзниками: Францію (51%), Німеччину (51%) та Китай (22%), останню вважають скоріше нейтральною країною.

За останній рік відчутно у кращий бік змінилося ставлення до Туреччини та Великої Британії і погіршилося щодо Білорусі.

Опитування проведене соціологічною групою «Рейтинг» 6-8 листопада 2021 року серед 2500 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, у вересні на 8% зросла кількість громадян, які вважають напрямок розвитку України правильним.

При цьому більшість українців підтримують вступ України до НАТО та Європейського союзу. І досить невисокий показник ностальгії за СРСР.

Також опитування соцгрупи «Рейтинг» продемонструвало, до глав яких держав українці ставляться найгірше.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version