Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Європа самостійно, без… Трампа, – реальна оцінка можливостей…

Політолог, директор Українського інституту політики Руслан Бортнік впевнений, що наразі сама Європа для себе аналізує ситуацію та намагається з’ясувати, в яких безпекових сферах вона може обійтися без США, а в яких не може. І в багатьох сферах ЄС відстає від Америки на 5-10 років як мінімум.

В коментарі журналістам експерт дуже скептично оцінив шанси на те, що ЄС зможе замінити Україні американську допомогу.

«Якщо ми говоримо про те, наскільки Європа може замістити США в Україні, ми маємо розуміти, що Європа навіть в Європі не може повноцінно замістити США. Якщо казати ближче до українських реалій, то судячи з темпів виробництва, Європа лише може пом’якшити для України військову ситуацію. ЄС може допомогти Україні в частині броньованої техніки, в частині артилерії, боєприпасів, стрілецького озброєння, частково ППО. Європа, разом з тим, повністю не може замінити США в частині далекобійних озброєнь як мінімум. Тому Європа може амортизувати чи розтягнути час для України, але якщо США залишать Україну без допомоги, очевидно, що позиція України буде погіршуватися, особливо в другій половині цього року», – вважає Бортнік.

За словами експерта, Європа сьогодні неспроможна навіть заплатити США за власні послуги безпеки. Тож навряд чи варто очікувати аж надто великої допомоги Україні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Коли я чую про те, що Європа може купити зброю для України в США… Я хочу нагадати, що Європа неспроможна досягнути 5% ВВП для фінансування НАТО, чого вимагає Трамп. Більше того, в деяких країнах, наприклад у Німеччині, є рішення Конституційного суду, які забороняють збільшувати дефіцит державного бюджету в цьому напрямку. Тому ситуація, при якій Європа не може досягнути внутрішніх стандартів НАТО, зате різко збільшує допомогу Україні, виділяє кошти на закупівлю американських озброєнь тощо – це дуже малоймовірно. Це більше такий приклад, коли бажання видається за дійсність. Тому я думаю, що в Україні є ще запас міцності, створений попередньою адміністрацією Байдена, на 6-9 місяців. Такими були американські оцінки, такими є і українські оцінки. Але в подальшому ситуація може погіршитися, якщо війна продовжиться, і військовий баланс може почати помітно змінюватися на користь росії», – резюмував Руслан Бортнік.

Раніше політолог Євген Магда зазначав, що для ЄС питання допомоги Україні – це просто спроба «зберегти обличчя».

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності