Соціальні новини

Заборона на продаж заставної нерухомості набула чинності

Нотаріусам заборонили переоформляти закладену за кредитами нерухомість, з банків та факторингових компаній на третіх осіб.

Таку заборону затвердив Министество юстиції України у своєму листі №3/28/1172. «Ані фізична особа, ані юридична особа, якщо вона не є банком або іншою фінансовою установою, не мають права бути іпотекодержателями за договором іпотеки, який забезпечує виконання зобов‘язання за кредитним договором», — йдеться в документі.

Як стало відомо, така заборона з’явилася в результаті перепродажу банками нерухомості. Майно продають з уцінкою на 30-50%, і експерти припускають, що майно потрапляє в руки третіх осіб, можливо, людей, близьких до працівників ФГВФО.

Так було продано за відносно невеликі гроші елітне житло у центрі столиці і інших міст. Однак, тепер така практика заборонена.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як продавали заставне майно

На ринку існували дві схеми продажу заставного майна.

Перша — продаж самому позичальнику через факторингову компанію. Компанія викуповувала об‘єкт і після уцінки продавала його за зниженою ціною людині через 40% вартості. Такі схеми практикувалися в 2014-2015 роках.

Друга — загарбницька схема. При цій схемі позичальник навіть не знає, що його майно продається. ФГВФО або банк-кредитор перепродує закладену нерухомість третім особам через факторингову компанію.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Після рішення Мін’юсту ці схеми повинні бути ліквідовані, оскільки нотаріусам заборонено завіряти подібні угоди.

Джерело

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version