Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Без категорії

Закон про амністію учасників майдану – ще одна сходинка до конструктивного діалогу, але…

Микола Кучернюк

Микола Кучернюк

Микола Кучернюк – івано-франківський громадський активіст і політексперт – вважає Закон “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб, які причетні до подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань” ще однією сходинкою до створення конструктивного діалогу між Майданом, владою та опозицію, проте переконаний, що у такому вигляді, як він є, Закон є рішенням більш політичним, ніж нормативно-правовим, а тому потребує суттєвого доопрацювання та у приведення у відповідність з нормативними стандартами. Своїми роздумами з даного приводу він поділився з нашими кореспондентами.

«19 грудня, – зазначив М.Кучернюк, – було ухвалено Закон №3787 “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб, які причетні до подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”. За це рішення проголосували 339 нардепів. Прийняття даного Закону стало ще однією сходинкою на шляху створення конструктивного діалогу між представниками майдану, влади та опозиції. Прийняття даного закону, шляхом голосування народних обранців, додало консолідуючої сили даному рішенню, яке задовольнило потреби всіх сторін даного протистояння. Підписання закону Президентом України стало стратегічним рішенням на шляху зменшення ескалації внутрішнього протистояння та переведення конфлікту з політичної площини в адміністративно-правову.

Однак, зважаючи на думку Голови апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерія Чорнобука, даний закон містить ряд неточностей і потребує внесення змін для забезпечення його ефективної реалізації. Нема жодних сумнівів з приводу того, що даний документ потребує доопрацювання та приведення у відповідність з нормативно-правовими стандартами. Відсутність пунктів, які чітко визначають статус тих правопорушників, які відносяться до учасників мирних зібрань, надають даному документу статусу більш політичного рішення, ніж нормативно-правового. Однак, все ж таки, не варто недооцінювати результативність даних рішень: в часи гострої суспільно-політичної кризи стояла чітка необхідність пошуку компромісу між владою та народом. Будучи гарантом Конституції України, а отже і гарантом волевиявлення українського народу, Президент України не міг зволікати з даним рішенням, а тим більше – ігнорувати його. В юридичній практиці неодноразово зустрічаються випадки внесення змін або доопрацювання нормативно-правових документів і даний випадок, мабуть, не є винятком. Гідну правову оцінку даному Закону зможе надати Конституційний Суд України. Всі внесені зміни і доповнення, знову ж таки, будуть подані на затвердження Парламенту. А отже, в жодному випадку, а ні рішення майдану, а ні бажання влади «іти на зустріч народу» – не будуть знівельовані».

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав Закон “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб, які причетні до подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”. Цьому передували наполегливі вимоги до такого підписання з боку лідерів опозиції. Втім, вже наступного дня у засобах масової інформації почали з’являтися думки провідних суддів – спочатку наведеного вище голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука, а потім і заступника голови Вищого спеціалізованого суду України Павла Гвоздика про те, що Закон у такому вигляді діяти не може.

Кількість переглядів: 84 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності