Враховуючи антропометричні дані жінок, в діючу польову форму одягу внесено конструктивні зміни, за рахунок яких вона стала більш підлаштованою під жіночу будову тіла.
Як повідомили у Міноборони, у жіночу форму було внесено такі зміни:
-
- Куліска на кітелі для регулювання зайвого об’єму тканини на спині
-
- Вкорочений кітель та розрізи по боках для зручності нахилів та присідань
-
- Еластична стрічка під колінами для зменшення ширини штанини
-
- Завищена лінія талії в штанах з «тунельним» поясом (у разі зміни об’ємів талії військовослужбовиці, наприклад, вагітності на ранніх строках)
«Щодо білизни: вона універсальна, з високою посадкою, у складі бавовна та еластан, гарно тягнеться й тримає форму», – розповіли військовослужбовиці ЗСУ, які брали участь у дослідній експлуатації.
Заступник Міністра оборони України Денис Шарапов відзначив важливість проробленої роботи відповідальними фахівцями оборонного відомства, виробниками та волонтерськими організаціями, які винесли на загал дану проблематику.
«Сьогодні у лавах ЗСУ близько 42 тисяч жінок-військовослужбовців, близько п’яти тисяч з них перебувають на передньому краї, де виконують бойові завдання нарівні з чоловіками. Тому наше завдання – забезпечити їм належні умови проходження військової служби. Зручна військова форма одягу – це одна із важливих складових, адже наші захисниці носять її щодня», – прокоментував Денис Шарапов.
Нагадаємо, поширювана інформація про те, що жінкам певних спеціальностей обов’язково потрібно стати на військовий облік, є фейком. Дана норма набуває чинності у жовтні, і Міноборони вже подало пропозицію в Раду змінити обов’язковий облік на добровільний, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.
У грудні перші партії жіночої військової форми і білизни надійшли до декількох українських бригад на тестування.