Білоруська нафтова компанія поки не підтверджує постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень.
Про це ІА enkorr повідомили власники терм-контрактів на постачання бензину від БНК.
«Сьогодні нам сказали, що по А-95 постачань не буде зовсім. Тим часом по А-92 буде поставлений повний обсяг», – сказав співрозмовник enkorr, який побажав залишитися невідомим.
За його словами, причини такого рішення “невідомі” ))).
«Ми продовжуємо переговори. За нашими даними, Мозирський завод залитий бензином», – повідомив другий респондент на умовах анонімності. Він вважає, що в разі повної відмови від своїх контрактних зобов’язань по репутації надійного постачальника БНК буде завдано нищівного удару.
«Ми розуміємо, що ремонт, що обсяги можуть бути урізані, але щоб взагалі закрити відвантаження і повідомити про це за три дні до кінця місяця – це неприпустимо з будь-якої точки зору. У наступному році з ними просто ніхто не підпишеться», – запевняє співрозмовник enkorr, вважаючи, що такий демарш може стати приводом для введення обмежувальних заходів відносно постачань з Білорусі.
У Консалтинговій групі «А-95» вважають, що в разі припинення постачання бензину А-95 з Білорусі на ринку може утворитися дефіцит. За даними групи, середньомісячні постачання білоруського А-95 в 2021 році дорівнювали 55 тис. Т, що становить близько 50% ринку цієї марки.
«Брак 50% постачань не може пройти для ринку безслідно. Частково можна перекритися за рахунок Литви, але малоймовірно, що завод зможе поставити більше 10-15 тис. Т. Можна імпортувати по морю, але таких постачань давно ніхто не робив, невідома технічна можливість оперативно прийняти і вивантажити такий обсяг», – прокоментував директор« А-95 »Сергій Куюн.
Раніше повідомлялося про скорочення постачань дизельного палива і бензину в зв’язку з плановим ремонтом Мозирського НПЗ, а також внаслідок невизначеності з постачаннями нафти на «Нафтан» після відновлення американських санкцій. З цієї причини Мозирський НПЗ переніс початок ремонту з 15 травня на 1 червня. Імовірно ремонт триватиме один місяць, але, як показує практика, для повноцінного виходу на режим необхідно близько 1,5 місяця.
Нагадаємо, що днями Україна на знак солідарності з Європою припинила авіасполучення з Білоруссю.