Тернопіль, Львів чи Одеса: поки українці висувають здогадки, керівники областей відхрестилися від прийому евакуйованих із Китаю українців. Не відстають від них Харків та Полтава.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Сопель відхрестився від звинувачення з боку представників Микулинецької громади щодо згоди на імовірне приймання евакуйованих з КНР громадян. Таку заяву він зробив 19 лютого на позачерговому засіданні XIII сесії обласної ради.

“Ніяких погоджень я не давав… 13 лютого обласне управління охорони здоров’я дало відповідь, що на даний час у зв’язку з реорганізацією санаторних закладів немає можливості розміщення з метою ізоляції громадян, які прибули з території КНР”, — зазначив керівник ОДА.86857583_2465699750347053_8657979617136607232_o

Одеське видання «Думська» пише, що евакуйованих українців не розмістять в Одеському військовому госпіталі, чи Лермонтовському клінічному санаторії чи на військовій базі в селищі Затока. Такі заяви зробило керівництво цих закладів.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Низка ЗМІ поширили інформацію, що літак з Уханя прибуде до Львова. Директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько заявив, що в інфекційній лікарні Львова та в госпіталі ветеранів у Винниках є умови для прийому евакуйованих громадян, а екс-керівники області стверджують, що у Києві потай розглядають варіант розміщення в області українців з Китаю. При цьому губернатор Максим Козицький запевняє, що їх везуть не до Львова. Крім того, мер Львова Андрій Садовий повідомив, що розмовляв із міністром МОЗ Зоряною Скалецькою і запевнив, що ніхто українців на Львівщину не евакуйовує.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕЗдавати у концесію державні лікарні та університети, – чергове ноу-хау Кабміну

Подібна ситуація склалася і Харківській, Полтавській  та Київській областях.

Ситуація схожа на часи Євройдану: блокпости на Тернопільщині, перериті дороги на Львівщині, сутички із поліцією на Полтавщині…

Так люди загородили машинами та шинами проїзд до шпиталю у Винниках під Львовом, бо бояться, що саме сюди привезуть евакуйованих із Китаю українців. Перекопують шляхи під’їзду транспорту і т. ін..

У селищі Нові Санжари Полтавської області силовики намагаються за допомогою важкої військової техніки прибрати з проїжджої частини автомобілі протестувальників проти розміщення евакуйованих з Уханя українців.
Зазначається, що в селищі перебувають багато силовиків у повній екіпіровці і БТР для придушення протестів.
Президент Володимир Зеленський заявив, що це деякі політичні сили підбурюють людей перекривати дороги у зв’язку із нібито неналежними заходами протидії коронавірусу Covid-19 в Україні, та пригрозив їм:  “А з приводу цих політичних “товарищей” хочу вам сказати правду: Якщо будете перекривати дороги і підбурювати людей, ми привеземо всіх наших громадян – а ми обов’язково їх привеземо додому, тому що це наш обов’язок, конституційний, та й просто людський – я особисто привезу наших громадян в Кончу-Заспу в їхні особняки!

За словами Зеленського, деякі ЗМІ розповсюдили дезінформацію, що українців евакуюють з Китаю “кудись не туди, і не все для цього готове”. “Є декілька варіантів і ми повністю готові”, – відповів на це він.

Президент наголосив, що ситуація із вірусною загрозою перебуває під “повним контролем” української влади.

Інші деталі він не пояснив.

Нагадаємо, 20 лютого у Харкові приземлився літак з евакуйованими із Китаю українцями та іноземцями. Лайнер буде розміщено на ізольованій стоянці. А усіх прибулих осіб переведуть під карантин у медичному центрі Нацгвардії у селищі Нові Санжари (Полтавська область).

Український літак вивіз із Уханя 48 українців і 29 іноземців – громадян десяти країн: Ізраїлю, Казахстану, Норвегії, Чорногорії, Аргентини, Панами, Коста-Ріки, Домінікани, Еквадору та Іспанії.

У цей же час СБУ вживає невідкладних заходів із встановлення обставин розсилання нібито від імені Міністерства охорони здоров’я листів з фейковою інформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19. Наразі фахівці Служби безпеки України досліджують телекомунікаційне обладнання МОЗ для з’ясування всіх обставин інциденту. Уже з’ясовано, що фейковий лист був розісланий з використанням одного з іноземних сервісів поштових повідомлень з підміною адреси відправника.