Deutsche Bahn консультуватиме “Укрзалізницю”, а не керуватиме нею. Так німецька компанія прокоментувала слова українського прем’єра Гончарука про бажання віддати “УЗ” в управління німцям на 10 років.

Deutsche Bahn – національний німецький оператор залізничних перевезень – не планує брати в управління українську “Укрзалізницю”. Про це, відповідаючи на запит DW, у четвер, 23 січня, повідомили в пресслужбі компанії.7765675675644644

DB Engineering & Consulting – консалтингова компанія у складі Deutsche Bahn, що працює над проєктами у сферах інфраструктури, мобільності і транспорту -консультуватиме і підтримуватиме “Укрзалізницю” у підприємницьких і технічних питаннях“, – йдеться у відповіді німецької компанії.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ588 тис. грн/міс і 30 робочих днів у рік матиме Лещенко у наглядовій раді “Укрзалізниці” ?

Саме про це, за інформацією німецької сторони, йдеться у “попередній угоді”, підписаній 22 січня у Давосі, де відбувається Всесвітній економічний форум.

У четвер, 23 січня, на українському сніданку в Давосі прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд хоче передати компанію “Укрзалізниця” (УЗ) в управління Deutsche Bahn. “Так, ми хочемо віддати німцям на 10 років в управління залізницю“, – зазначив Гончарук.

За інформацією Deutsche Bahn, на початку лютого до Києва прибуде член правління компанії, відповідальний за питання інфраструктури Рональд Пофалла (Пофалла – колишній високопоставлений політик від правлячої партії ХДС і ексголова Відомства федерального канцлера. – Ред.). Посадовець німецької компанії, контрольний пакет акцій якої належить державі, підпише з представниками українського уряду Меморандум про порозуміння, в якому будуть зафіксовані деталі співпраці з “Укрзалізницею”.

Тим часом про те, що фахівці Deutsche Bahn будуть саме радниками у реформуванні “Укрзалізниці”, заявив і український міністр інфраструктури Владислав Криклій. Водночас міністр не відкидає інших форматів співпраці у майбутньому. “Поки що це умовно радники, а надалі будемо дивитися”, – сказав Криклій.

Міністр уточнив, що Україна радитиметься з німецькими фахівцями, зокрема щодо розвитку пасажирських і вантажних перевезень. На думку урядовця, стратегічне партнерство із Deutsche Bahn збільшить транзитний потенціал України.