Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

Соціалізуватися та влаштовувати ромських дітей до шкіл пообіцяв покаявшийся мер Івано-Франківська

28 квітня міський голова Івано-Франківська зустрівся із закарпатськими ромами. Відвідав місця їх проживання і обговорили шляхи виходу із скандальної ситуації.

Нагадаємо, 21 квітня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив правоохоронцям вивезти ромів з міста до Закарпатської області.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: ЩО ДОЗВОЛЕНО МЕРУ РИМУ, В КАРАНТИН НЕ ДОЗВОЛЕНО МЕРУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

Справа про “виселення ромів з Івано-Франківська до Закарпаття” набула широкого резонансу. Своє обурення висловили різні іноземні та українській державні інституції, посадовці, а за фактом висловлювання поліція порушила кримінальну справу.

Руслан Марцінків, відповідаючи на реакцію, заявив, що “ніякої дискримінації не вбачає, адже мова йшла про конкретних осіб, які вже довготривало, більше місяця, недотримувалися карантину“. А потім попросив вибачення за свій вчинок, назвавши його «емоційним».

Однак сама проблема в усій її комплексній багатогранності – починаючи від криміногенного чинника, через соціальні проблеми  та питання соціалізації ромів в місцеве суспільство, пов’язані з цим випадки дискримінації за етнічною ознакою тощо – наразі залишається відкритою, інформує Закарпаття онлайн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

28 квітня в Івано-Франківську за ініціативи голови «Об´єднання ромів Ужгорода» та депутата Ужгородської міської ради Мирослава Горвата відбулася зустріч з міським головою. Вони відвідали місця проживання циган із Закарпаття – квартири та житлові будинки, які вони орендують, та соціальні заклади міста, де роми перебувають на обліку та проживають у соціальних кімнатах.

Ще одне місце компактного поселення ромів, до якого навідалися Р.Марцінків та М.Горват, – лісовий масив у одному з мікрорайонів міста, де цигани живуть впродовж останніх двадцяти років.

Більшість ромських родин займаються тимчасовими підробітками.

Як повідомив М. Горват, міський голова Івано-Франківська наголосив, що допомагає і  готовий всіляко допомагати ромським родинам соціалізуватися, влаштовувати дітей до шкіл. У складних умовах карантину, наголосив голова, соціально-економічні проблеми ромів є ще важчими. Тому соціальні заклади готові до надання різного роду допомоги для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Також Руслан Марцінків наголосив, що він відкритий до подальшого діалогу та спільної роботи з циганською громадою, яка проживає в Івано-Франківську. Зокрема, він пообіцяв допомогти у забезпеченні харчуванням та одягом, сприяти у наданні правової  та медичної допомоги. Він погодився, що усі наявні проблеми потрібно вирішувати не радикальними заходами.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зі слів Мирослава Горвата, дуже важливим моментом було особисте спілкування як з Русланом Марцінківим, соціальними працівниками та власне ромами. Найголовніше, що обидві сторони конфлікту напрацювали спільні позиції щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з проживанням представників циганської народності в Івано-Франківську. Мирослав Горват зазначив, що має постійний зв’язок як з міським головою, так і тамтешніми ромами. Подібні ситуації, коло цигани масово виїжджають у великі міста України у пошуках кращого життя, є типовими не тільки для Івано-Франківська. Ця проблема існує роками і часом її просто неможливо вирішити на місцевому чи регіональну рівні. І по сьогодні багато циганських родин існують взагалі без жодних особистих ідентифікаційних документів.

На думку М.Горвата, держава повинна комплексно підійти до вирішення найболючіших проблем циганських громад, і насамперед – соціально незахищених груп в середовищі ромів.

Кількість переглядів: 114 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.