Голові Конституційного суду України Станіславу Шевчуку відмовили у візі в Сполученні Штати Америки.

Про це повідомляє Центр протидії корупції на сторінці в Facebook.

У голови Конституційного суду України сталась неприємність. Пану Станіславу Шевчуку відмовили у візі в США“, – йдеться в повідомленні.

Джерела ЦПК повідомили, що Шевчук позбувся американської візи через скасування статті про незаконне збагачення.

Нагадаємо, що 26 лютого Конституційний суд за поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення), що втратила чинність з дня ухвалення рішення.

В обґрунтуванні свого рішення судді КС наголосили, що ця стаття Кримінального кодексу суперечить Конституції, де вказано, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст. 62), і закріплено право особи не давати показів чи пояснень стосовно себе та своїх близьких (ст. 63), а також ст. 17 Кримінального процесуального кодексу, де зазначено, що ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи.

28 лютого у Верховній Раді було зареєстровано президентський проект закону (№10110) про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.1_83

ФОТО: Зустріч Голови КСУ Станіслава Шевчука з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Марі Йованович, жовтень 2018

Загалом до парламенту вже подано 12 законопроектів, якими пропонуються зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо застосування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.