Поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі, що розташована на території історико-культурного заповідника “Більськ”. Про це журналістам повідомив керівник археологічної експедиції Денис Гречко.
Розкопки на території ґрунтового могильника розпочали наприкінці липня, розповів археолог. Тут експедиція віднайшла три скляні прикраси. За словами Дениса Гречка, знахідки – це частина намиста. Їм майже 2 500 років – датовані IV століттям до нашої ери.
Нині прикраси досліджують археологи. Після цього їх планують представити в експозиції музею Більського городища.
Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем VIII– початком III століть до нашої ери.
Про це журналістам розповів директор історико-культурного заповідника “Більськ” Ігор Корост. Городище складалося з трьох укріплених поселень, об’єднаних фортечною стіною.
Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів. Деякі дослідники ототожнюють Більське городище з літописним містом Гелон, яке згадував у своїх працях давньогрецький історик Геродот.
