Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

314 трлн. операцій/сек. здійснює новий супер-комп’ютер, – відпадає потреба в грамотних люмпенах?

21 грудня у Барселоні представили новий європейський суперкомп’ютер MareNostrum 5, який здійснюватиме 314 трлн операцій в секунду та входитиме до десятка найпотужніших суперкомп’ютерів світу.

Про це повідомляє Європейська комісія.

«MareNostrum 5, найновіший європейський суперкомп’ютер світового класу, був представлений у Барселоні, Іспанія. За наявним рейтингом він входить до десяти найпотужніших суперкомп’ютерів світу. Він буде розміщуватися у центрі суперкомп’ютерів Барселони, та використовуватиметься в інтересах широкого кола наукових та промислових споживачів з березня 2024 року», – йдеться у повідомленні.

MareNostrum 5 також є найбільш «зеленим» серед світових суперкомп’ютерів, оскільки має високу енергоефективність та живиться шляхом поновлювальної енергії. Водночас тепло, що буде вироблятися в процесі роботи цього суперкомп’ютера, спрямовуватиметься на обігрів приміщення, в якому він розташований.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Планується, що потужності комп’ютерної системи використовуватимуться у сфері медичних досліджень, у виробництві ліків та вакцин, у симуляції певних явищ, на зразок швидкості поширення вірусів, а також у інших сферах, включаючи кліматичні дослідження, інженерну справу, науку матеріалів та дослідження Землі.

Також MareNostrum 5 буде розробляти платформи штучного інтелекту, сприятиме технологічному розвитку ЄС та його провідній ролі у глобальних зусиллях із створення безпечного, відповідального та «етичного» штучного інтелекту.

Система створена завдяки інвестиціям у розмірі 151 млн євро, що розподілені між ЄС та міжнародним консорціумом за лідерства Іспанії, до якого також увійшли Португалія й Туреччина.

Бюджет ЄС на 2021-2027 роки передбачає фінансування в обсязі 7 млрд євро для проєктів європейських суперкомп’ютерів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також, раніше, команда вчених з Сассекського університету підійшла на крок ближче до створення багатозадачних квантових компʼютерів, набагато потужніших за найсучасніші суперкомпʼютери.

Раніше в Австрії придумали, як вивести квантовий комп’ютер на новий рівень. Більшість квантових комп’ютерів використовують двійкове кодування для зберігання інформації в кубітах — квантовому аналогу класичних бітів. Але в Університеті Інсбрука пішли далі, представивши світові процесор на кудитах.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності