Стали відомі попередні результати місцевих виборів в Україні. І якщо їх результати в цілому виявилися прогнозованими і мало кого дивують, то волевиявлення мешканців трьох областей Галичини, де на момент закінчення голосування була зафіксована найбільша явка виборців, хтось завдяки їм попадає, а хто і пролітає повз місцеві ради, виявилося доволі цікавим:
ЛЬВІВЩИНА
Так на Львівщині – батьківщині партії ВО “Свобода” і її лідерів Олега Тягнибока та Руслана Кошулинського ці, тепер уже й справді, “горе-націоналісти” спромоглися набрати до обласної ради близько 6%.
Так само вкотре пролетів попри крісло міського голови колишній віце-спікер ВР Руслан Кошулинський зі своїми 9,5%. І це при 38% начебто “остогидлого” львів’янам за 4 терміни мерства Андрія Садового та 28% чужого місту Олега Синютки (уродженець Тернопілля, який перебрався до Львова з Івано-Франківська, – ред.). Відтак, саме вони потраплять до другого туру виборів.
Ще менше голосів, згідно екзит-полів, набрала сама партія ВО “Свобода” до Львівської міської ради, поступившись еху “Голосу” її колишнього лідера Вакарчука:
“Європейська Солідарність” – 30,74%,
“Самопоміч” – 24,12%,
“Голос” – 9,78%,
“Свобода” – 7,52%,
“Варта” – 5,06%,
“Слуга народу” – 4,74%,
“Українська Галицька партія” – 4,65%…
За попередніми результатами місцевих виборів, до Львівської облради потрапляють шість партій. Ще декілька партій опинилися на межі прохідного бар’єру. Про це повідомили у Львівській обласній ТВК та в штабах політичних партій.
За даними опрацювання понад 87% протоколів з результатами голосування на виборах до Львівської облради, найбільше голосів отримує партія «Європейська солідарність» (30,6%). Другу позицію посіла «Слуга народу» (9,6%), третю «Самопоміч» (8,6%).
До обласної ради проходять також «Батьківщина» (7,5%), «Голос» (6,6%) і ВО «Свобода» (6%).
На межі прохідного бар’єру опинилися партії НРУ (5,7%), УГП (5,6%) та «За майбутнє» (5,2%), а також «Громадянська позиція» (4,8%).
ПРИКАРПАТТЯ
А ось у сусідньому Івано-Франківську свободівці втретє поспіль здобувають більшість у міській раді – сьогодні близько 66%, вдруге матимуть свого мера Руслана Марцінківа із фантастичним результатом майже 87% та, ймовірно, втретє поспіль й Олександра Сича головою обласної ради, адже:
Згідно з даними місцевого екзит-полу, до Івано-Франківської обласної ради проходять 6 партій.
Представництво в Івано-Франківській облраді вибороли такі партії:
- “Європейська солідарність” – 15,52%
- “Свобода” – 23,45%
- “Слуга народу” – 12,37%
- “Батьківщина” – 13,67%
- “За майбутнє” – 17,75%
- “Платформа громад” – 5,6%
Решта партій не подолали 5%-вий бар’єр.
ТЕРНОПІЛЛЯ
А у Тернополі втретє поспіль міським головою 73% голосів виборців, які проголосували, обрано колишнього податківця Сергія Надала, який також зумів із собою провести до міської ради свободівську більшість.
Так до Тернопільської міської ради, відповідно до результатів екзит-полу бар’єр у 5% долають чотири партії з 19-ти: ВО “Свобода” (43,7%), “Європейська Солідарність” (22,44%),”Слуга Народу” (5,73%), “Порядок. Відповідальність. Справедливість” (5,24%), “Сила Людей” (4,99%).
До обласної ради на Тернопіллі ВО “Свобода” ділить друге місце по голосах із партією “За майбутнє” – близько 15%, при 20% у лідера – ЄС. Також в облраду потрапляють “Слуга народу” – 8%, “Батьківщина” – 7% і партія “Довіра” – 6%.
***
Як коментує такі результати екзит-полів і попередніх підрахунків голосів політичний аналітик і активіст Тарас Боднар: “Вибори в Галичині, а саме трьох базових для націоналістів областях України, вкотре показали вкрай малу довіру до ВО “Свобода” на Львівщині, де ця партія народилася, й звідки походять (проживають) її перші особи: Тягнибок, Кошулинський, Фаріон. Такі відсотки “Свобода” колись набирала навіть на Сході та Півдні. Водночас ці ж вибори вкотре показують не аби-яку підтримку ВО “Свободи” на Тернопіллі і Прикарпатті. І це свідчить не про те, що у Львові менше націоналістів, а те, що окрім гучних політичних лозунгів виборець хоче бачити й конкретні діла. Був час, коли ВО “Свобода” теж “рулила” у Львівській міській та обласній радах… А далі виборці зробили свої висновки. І ми сьогодні бачимо, які саме“.
“Тому щоб ВО “Свобода” в майбутньому не перетворилася на якусь регіональну федеральну партію, а результати учорашніх виборів показують, що партії і їх власники намагаються федералізувати під себе якісь міста, райони, області і навіть регіони, націоналістам слід серйозно задуматися на майбутньому З’їзді партії, коли він там буде, а чи не пора їм поміняти лідера, чиї заїжджені, як ванільна платівка промови, за 16 років вивчила на пам’ять чи не вся Україна, як прихильники, так і опоненти?” – риторично запитує аналітик, який колись мав можливість із середини пізнати устрій партії.
“Погляньте, Олександр Сич – головний ідеолог партії, водночас показав себе відмінним політиком і дипломатом: був віце-прем’єром, де за короткий час гарно себе проявив, сьогодні втретє поспіль може посісти пост голови Івано-Франківської облради. Чим не альтернатива? А Надал чи Марцінків? Молоді, харизматичні, політики і водночас антикризові менеджери й господарники – це доводять відсотки голосів за них, теж вміють говорити, у них взаємна любов із медіа, і, головне, обоє не прогнулися під Президента під час його карантинного зонування і обмежень… Та, ось тільки, чи комусь із них потрібні ці лавра?” – знову, уже не риторично, запитує Тарас Боднар і посміхаючись пояснює – “Адже, як показує практика, Андрію Садовому теж довелося обирати між лаврами у партії і Львовом. Сьогодні ми з вами бачимо його вибір і вибір Львів’ян“.