Мери з німецького острова Рюґен (колишній слов’янський острів із найбільшим язичницьким капищем бога Святовита на Балтиці*) запропонували задіяти “Північний потік-2”.
- “Саме Німеччина спричинила цю війну в Україні», – Едвард Люттвак…
- 5-а КОЛОНА бушує у Великобританії та Німеччині
Як повідомляє Deutsche Welle, звернення підписали бургомістри семи міст та представники цілої низки громад. У посланні зазначається, що вони “найрішучішим чином” засуджують “військові події” в Україні. Проте необхідно зважити ступінь шкоди для населення ФРН та економіки власного регіону, вважають градоначальники.
- Шольц подякував Канаді за зраду України – розблокування Північного потоку-1. Світ п’ятий день без Бориса
- “Північний потік-1” почав збагачувати російську військову машину, – завдяки Трюдо, Фріланд та Шольцу
Як уточнив бургомістр Засниця Франк Крахт, підписи під зверненням поставили й представники цілої низки громад. За словами політика, не йдеться про те, щоб спробувати “судомно” і в найкоротші терміни задіяти трубопровід. У фокусі уваги – довгострокова енергетична безпека Німеччини. Якщо існують технічні складнощі з забезпеченням постачання “Північним потоком”, слід знайти нові шляхи, упевнений він. Одним із варіантів міг би виявитися “Північний потік – 2”, йдеться у листі.
У посланні градоначальників зауважили, що вони “найрішучіше” засуджують “військові дії” в Україні. Проте, необхідно “зважити розмір шкоди для населення ФРН та економіки власного регіону”, наголосили у зверненні.
- Дам, не дам; тобі, не тобі; не при всіх, не тут і не зараз… – де обіцяні Шольцом ЗРК Iris-T SLM
- Німеччина блокує Україні €9 млрд., зброю, відновлює з Канадою ПП-1, – усе після відставки Джонсона
- російська Німеччина внадцяте блокує постачання зброї Україні…
“Ми вважаємо, що шлях, обраний федеральним урядом, — відмови від російських енергоносіїв — не є правильним”, – зазначили в документі. Заплановане Берліном розширення залучення альтернативних джерел енергії, зокрема вітру, піддається критиці.
Лист направлений до канцелярії Шверіна та міністра економіки та енергетики Німеччини Роберта Хабека.
- Навіщо обіцяти, якщо не даси, бо не маєш? – бо Шольц і “ковбаса ліверна”
- Посол дипломатично назвав Шольца “ліверною ковбасою”…
Російський “Газпром” з 27 липня скоротив постачання газу до Німеччини газопроводом “Північний потік” до 20% від його пропускної потужності.
Водночас президент РФ Володимир Путін 20 липня заявив, що запуск газопроводу “Північний потік – 2” – один зі способів збільшити постачання російського газу до Європи.
“У нас є ще один готовий маршрут – це “Північний потік – 2″. Його можна запустити”, – заявив він.
Своєю чергою, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у Брюсселі 20 липня наголосила, що газопровід не сертифікований і не може експлуатуватися.
Довідка. “Північний потік-1” (Nord Stream) проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборгу) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Газопровід складається з двох ниток завдовжки 1224 км і загальною проєктною продуктивністю 55 млрд куб. м газу на рік. Газопровід почав постачання газу двома гілками в жовтні 2012 року, через 30 місяців після старту будівництва.
- Німеччина виправдовується переліком своєї допомоги Україні:
- Більше Німеччини Україні допомагають хіба США, – Шольц
“Північний потік-2” – магістральний газопровід із РФ до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км. Є розширенням “Північного потоку”. “Північний потік-2””передбачав прокладання двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 млрд куб. м на рік. Реалізація проєкту була зупинена в грудні 2019 року. Компанія Allseas відмовилася від участі через санкції США. У грудні 2020 року оператор проєкту Nord Stream 2 AG відновив прокладання труби. 22 лютого 2022 року президент США заявив про введення пакета санкцій через агресію РФ проти України та визнання ЛНР та ДНР серед яких, зокрема, санкції проти газогону.
- Нагадаємо, глава комітету із захисту клімату та енергетики Клаус Ернст наголосив, що на тлі енергетичної кризи федеральний уряд має зробити усе можливе, щоби забезпечити енергопостачання країни. За його словами, що для цього, попри війну, що порушує міжнародне право, треба говорити з РФ. У разі необхідності — ввести в експлуатацію “Північний потік-2” на обмежений проміжок часу, якщо постачання газу неможливо гарантувати в інший спосіб.
- Тоді канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу у Бундестазі охарактеризував правопопулістську партію “Альтернатива для Німеччини” (АдН) як “партію Росії”.
- Президент Польщі Анджей Дуда закликав ЄС демонтувати “Північний потік-2”. Він заявив, що цей газопровід є політичним проєктом.
- Російський “Газпром”, як і було оголошено раніше, з 27 липня скоротив постачання газу до Німеччини газопроводом “Північний потік – 1” до 20% від його пропускної потужності.
- Віце-канцлер ФРН Роберт Габек заявив, що влада Німеччини готує новий пакет заходів енергетичної безпеки на випадок кризи з постачанням газу. Зокрема, буде посилено вимоги щодо мінімального рівня заповненості газосховищ — до 75% з вересня, 85 відсотків з жовтня та 95% з листопада.
***
*Святовит – Чотириликий воїн (християни його замінили-замаскували святим Вітом), у червоній одежі на білому коні, традиційно зображуваний з залізним горном і срібним мечем – таким уявлялисвятогомешканці з острова Рюґен (слов. Руя, Руян). У місті Аркона знаходився храм Святовита, а точніше Свантевіта. Йому приносили дари (солодкий хліб та вино) жертви: «…на знак особливої поваги вони мають звичай щорічно приносити йому в жертву людину – християнина, якого вкаже жереб» – йдеться у «Слов’янській хроніці». При храмі руяни тримали коня, з його допомогою ворожили перед військовим походом.
Аркона — місто й релігійний центр балтійських слов’ян (плем’я рани) 6 — 12 ст. на острові Рюґен (слов. Руя, Руян) в Німеччині. Місто Аркона лежало на високогір’ї, піднесеному на 45 метрів над морем, оточене з трьох сторін морем, воно панувало над цілим островом. Ця частина острова Руґії ще зветься Віттов. Назва замку походить від храму Яромара I, васала данського короля Вальдемара І. Наразі наявна тільки третина укріплень, адже мис неодноразово осипався в море.
Замок складався з двох паралельних стін, які досягали висоти 13 метрів. Були також додаткові. Прибудови і храм були зроблені з дерева. Спочатку розташовувалися укріплення в 300 метрах північно-південному напрямку і 350 метрів зі сходу на захід. Храм був оточений двома корпусами зовнішньої стіни, дах був фіолетовий. Всередині було чотири метри у висоту, вирізані з стовбура дуба статуя Свантовита.
Саксон Граматик описав так:
У правій руці була фігура з рогу, оздоблена різними металами. Жрець заповнював її щороку і за мітками пророкував про те, який буде урожай на наступний.
Вважається, що пов’язані з храмом поселення були в тому місці, де сьогодні є рибальські села Vitt та Putgarten, що означає «у підніжжя замку».
У 1168 р. Аркона була зруйнована данцями при королі Вальдемарі I внаслідок хрестового походу проти слов’ян-язичників. Данці скористалися слабкістю ранів, пов’язаною з тим, що в 1157 році коло берегів Норвегії шторм знищив 1500 їхніх човнів із військом. Оборона Аркони тривала понад місяць під командуванням Тезлава. У 1185 р. при зведенні церкви в Альтенкірхен (Рюґен) на півострові Віттов (Wittow) використовувалися камені з Яромарсбурґу. У Альтенкірхен досі є «камінь Свантевіта» (Svantevitstein).
В Арконі містився храм бога Святовита (Арконський храм), що його описав сучасник — данський історик Саксон Граматик, який розповів про нього у своїй праці (лат.)«Gesta Danorum» («Ґеста Данорум» — «Історія Данії»):
Місто Аркона лежить на вершині високої скелі; з півночі, сходу та півдня огороджений природним захистом … із західного боку захищає його високий насип в 50 ліктів …
Посеред міста була площа, на якій стояв храм з дерева, витонченої роботи … Зовнішня стіна будівлі виділялася акуратною різьбою, яка включала форми різних речей. У храм був єдиний вхід. Храм мав два огородження, з яких зовнішнє, поєднане зі стінами, було покрито червоною покрівлею; внутрішнє ж, що спиралося на чотири колони, замість мурів мало завіси і нічим не було пов’язано із зовнішнім, крім палітурки балок.