ЄС прагне вивести на орбіту власне угрупування супутників IRISS.
Про це повідомляє Space.
Європейський парламент ухвалив пропозицію про інфраструктуру для забезпечення стійкості, взаємозв’язку і безпеки за допомогою супутників. На таке рішення вплинула необхідність допомоги Україні ~ за аналогом Starlink, а російське вторгнення лише підкреслило необхідність «безпечних, суверенних європейських можливостей».
Згідно з пропозицією, в період з 2025 до 2027 року планується вивести до 170 супутників на низьку навколоземну орбіту, а також додаткові активи – на середню навколоземну і геостаціонарну орбіти.
Угруповання буде орієнтоване на державні послуги, зокрема оборонні потреби, і забезпечить широкосмугове підключення по всій Європі, включно з мертвими зонами, які є наразі, а також всю Африку.
За даними видання, для реалізації залучать всі передові європейські технології, а також великих гравців космічної галузі та стартапи.
«російська військова агресія проти України продемонструвала, наскільки важливими є суверенні та захищені космічні служби зв’язку в разі конфлікту», – зазначив єврокомісар із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що уряд США провів переговори з Ілоном Маском щодо використання супутникового інтернету Starlink в Україні.
Ілон Маск повідомив, що системи Starlink продовжують працювати на фронті в Україні, щоб забезпечувати звʼяком ЗСУ. Але він заявив, що компанія не допустить «ескалації конфлікту».
Також Україна отримає від Німеччини 10 тисяч терміналів Starlink для супутникового інтернету. Це відбудеться вже в лютому.